Przejdź do treści

Jak zrobić samodzielnie francuski manicure?

Udostępnij:

Francuski manicure od wielu lat jest modny i zainteresowanie nim nie słabnie. Jest to nieśmiertelna klasyka. Starannie spiłowana płytka paznokcia, pokryta bezbarwnym lub lekko różowym lakierem, z charakterystycznym białym paskiem na jej zakończeniu, to synonim klasy, elegancji i naturalności. Manicure francuski ma jeszcze jedną ważną zaletę. W odróżnieniu od kolorowych paznokci jest niezwykle uniwersalny. Świetnie się sprawdza zarówno na co dzień, jak i od święta, podczas ważnych uroczystości i wydarzeń. Doskonale uzupełnia też każdy styl i rodzaj stroju. Nic więc dziwnego, że francuski manicure cieszy się tak dużą popularnością. Choć ten rodzaj manicure jest dostępny w ofercie większości salonów kosmetycznych, wiele kobiet decyduje się na jego samodzielne wykonanie w zaciszu własnego domu. I bardzo dobrze, ponieważ zabieg ten jest prosty do przeprowadzenia i nie wymaga posiadania szczególnych umiejętności. Sprawdźmy zatem, jak zrobić francuski manicure.

Manicure francuski krok po kroku

Manicure francuski krok po kroku


Paznokcie francuskie, choć bardzo eleganckie, są łatwe do zrobienia i nie wymagają dużego nakładu czasu. Do wykonania manicure potrzebujemy: drewnianych patyczków, papierowego pilnika z polerką, bazy utwardzającej lakier, bezbarwnego lub lekko różowego, zbliżonego odcieniem do naturalnej płytki paznokcia lakieru oraz lakieru białego, a także specjalnych samoprzylepnych pasków przeznaczonych do tego celu, opcjonalnie preparatu odtłuszczającego paznokcie. 

Manicure rozpoczynamy od delikatnego odsunięcia z płytki paznokci skórek, które narastają u ich podstawy. W przypadku bardzo przesuszonych lub trudnych do usunięcia skórek możemy wcześniej zamoczyć ręce w letniej wodzie z mydłem lub inną zmiękczającą substancją. Pamiętajmy, aby pod żadnym pozorem nie wycinać skórek przy pomocy cążek lub innych narzędzi. Zabieg ten, choć faktycznie pozwala się na chwilę pozbyć nieestetycznych zadziorków, niestety w rezultacie przyspiesza ich wzrost. Odrastające skórki stają się także grubsze i trudniejsze do usunięcia. 

Kolejnym krokiem podczas wykonywania manicure jest spiłowanie paznokci w taki sposób by osiągnęły pożądany kształt. Ten rodzaj manicure najlepiej prezentuje się na długich, lekko kwadratowych paznokciach, ale równie dobrze wygląda na paznokciach owalnych. Pamiętajmy, aby do piłowania użyć pilnika papierowego, który – w odróżnieniu od metalowego – nie powoduje rozdwajania paznokci. Kiedy już nadamy paznokciom odpowiedni kształt, pora na wygładzenie ich płytki. Robimy to przy użyciu specjalnej polerki, lub – w przypadku wielofunkcyjnego pilnika – odpowiedniej jego strony przeznaczonej do tego celu. Dzięki temu paznokcie pozbawione bruzd i naturalnych załamań będą lepiej wyglądać, a lakier manicure będzie trwalszy. Na zakończenie możemy zastosować specjalny preparat odtłuszczający, który przedłuża trwałość lakieru.

Na tak przygotowane paznokcie możemy nałożyć bazę utrwalającą manicure lub bezbarwny lakier. Jeżeli zależy nam na wzmocnieniu płytki, możemy wybrać kosmetyk w formie odżywki, który zawiera substancje wzmacniające i odżywiające. Następnie na końcówki paznokci przyklejamy specjalne paski. Umieszczamy je w takiej odległości od końcówki paznokcia, aby namalowany przez nas pasek miał odpowiednią grubość. Następnie przy użyciu białego lakieru śmiałym pociągnięciem malujemy końcówki paznokci. Pamiętajmy, aby przed nałożeniem każdej kolejnej warstwy poczekać aż wyschnie poprzednia. Kiedy już upewnimy się, że lakier dobrze zasechł, możemy odkleić paski. Aby przedłużyć trwałość wykonanego manicure, a przy tym dodać mu nieco blasku, na wierzch możemy zastosować preparat utwardzający. Na koniec nie zapomnijmy o posmarowaniu dłoni kremem nawilżającym, gdyż nawet najbardziej staranny manicure nie będzie się dobrze prezentował w otoczeniu suchych i spierzchniętych dłoni 

Manicure francuski krok po kroku

Francuski manicure - ile kosztuje? 

Decydując się na samodzielne wykonanie francuskiego manicure, sporo oszczędzamy. Najczęściej nawet kilkadziesiąt złotych. Ile więc musimy wydać, aby zrobić francuskie paznokcie? Koszty, jakie ponosimy, tak naprawdę wiążą się wyłącznie z zakupem potrzebnych do jego wykonania produktów. Za lakiery, w zależności od ich jakości i producenta, musimy przeznaczyć od kilku do około 40 zł. Dodatkowe koszty związane są z rodzajem zastosowanych preparatów. Baza, utwardzacz oraz odtłuszczacz kosztują kilka – kilkanaście złotych, papierowe paski około 5–10 zł, podobnie drewniane patyczki. Całość nie powinna przekroczyć 60–70 zł. Przy czym warto zaznaczyć, że każdy z tych produktów możemy wykorzystać wielokrotnie przy kolejnych zabiegach. Więcej na temat kosztów zabiegów pielęgnacyjnych można dowiedzieć się, sięgając do artykułu "Zainwestuj w młody wygląd - skuteczne zabiegi pielęgnacyjne na twarz i ciało"

Udostępnij:

Miłośniczka wszelkiej aktywności domowej. Żona idealna (przynajmniej tak twierdzi jej mąż).

Kocha nieskomplikowane przepisy i proste smaki. Jak sama mówi, realizuje się wymyślając nowe koktajle owocowo-warzywne. Wyznawczyni zasady, że uśmiech otwiera wszystkich i wszystko (z wyjątkiem puszki fasolki!).