Przejdź do treści

Jak znajdować tanie noclegi?

Udostępnij:

Podróżowanie już od dawna nie jest zarezerwowane wyłącznie dla zamożnych. Tanie linie lotnicze i autokarowe, ale też portale internetowe umożliwiające łatwy dostęp do bazy tanich, sprawdzonych noclegów we wszystkich zakątkach świata sprawiły, że na podróże stać dzisiaj każdego. By zwiedzać świat, wylegiwać się na niebiańskich plażach i podziwiać zbiory najbardziej znanych muzeów, wystarczy wiedzieć, gdzie zarezerwować hotele czy hostele na naszą kieszeń. Oto kilka rozwiązań, które na pewno Ci się przydadzą.

Jak tanio zarezerwować hotel?

Jak znajdować tanie noclegi?


Jak w każdej innej sytuacji, tak i podczas planowania podróży marzeń warto na samym początku zapytać o radę przyjaciół i znajomych. Istnieje duża szansa, że ktoś, kogo znasz, odwiedził już miejsce, do którego się wybierasz i może polecić sieć tanich hoteli we Włoszech, luksusowe domki w Czarnogórze w dobrej cenie czy wyjątkowo sympatycznych gospodarzy schludnego pensjonatu w Grecji. Bardzo często zdarza się, że jeśli przy kontakcie z właścicielem czy zarządcą takiego hotelu lub pensjonatu wspomnisz o znajomych, którzy już tam byli, uda Ci się wynegocjować cenę znacznie bardziej atrakcyjną niż ta podana w cenniku.

Wyszukiwarki tanich hoteli – jak mądrze z nich korzystać? 

Znajomym nie udało się podpowiedzieć nic dogodnego? Czas więc przystąpić do samodzielnych poszukiwań. Jak zarezerwować hotel za granicą? Najbezpieczniej, a przy tym także najłatwiej, będzie skorzystać z wyszukiwarki tanich hoteli i hosteli. Zawierają one najbardziej aktualną i najszerszą bazę ofert. Uwaga! Zanim zarezerwujesz wybrany hotel w jednym z tych portali, sprawdź jego cenę w pozostałych dostępnych wyszukiwarkach. Może się okazać, że trafisz na bardziej korzystną okazję.

Wyszukiwarka tanich noclegów i jej mechanizmy mogą się okazać zwodnicze, dlatego też miej na uwadze kilka podstawowych zasad:

  • Zwróć uwagę na ustawione domyślnie filtry oczekiwania – rzadko wyświetlają one oferty według kryterium ceny rosnąco. By w pierwszej kolejności zobaczyć najtańsze hotele w Europie i na świecie, zaznacz odpowiedni filtr.
  • Zanim przejdziesz do rezerwacji hotelu, dokładnie zapoznaj się z ofertą i sprawdź, co zawiera cena. Może się bowiem okazać, że w rzeczywistości cena jest o kilka euro wyższa, bo nie zawarto w niej podatku klimatycznego czy opłaty za parking.
  • Jedną z największych zalet niemal każdej internetowej wyszukiwarki tanich hoteli jest fakt, że użytkownicy mogą oceniać miejsca, w których nocowali. Dzięki temu kolejni potencjalni klienci takiego obiektu wiedzą, czego się spodziewać. Koniecznie więc sprawdź opinie użytkowników o hotelu, nad którym się zastanawiasz.
  • Rezerwacja hoteli najtaniej wychodzi wtedy, gdy zajmiesz się tym z dużym wyprzedzeniem. Jeśli więc np. już w grudniu wiesz, że na urlop wybierasz się na początku marca, zarezerwuj hotel jak najszybciej. Wtedy cena będzie atrakcyjna, a Ty nie będziesz się niepotrzebnie stresować niezałatwioną sprawą.
  • Nie wykluczaj możliwości noclegu w hostelach. W wielu z nich stosunek jakości do ceny jest znacznie lepszy niż w tanich hotelach.

Nie tylko tanie noclegi. Europa i świat czekają!

Planując zagraniczne wakacje, musisz pamiętać, że noclegi to tylko jedna z wielu kwestii, których koszty możesz znacząco obniżyć, jeśli zaplanujesz je wcześniej. Pomyśl na przykład o wyżywieniu – jeśli w Twoim kraju docelowym jedzenie jest dużo droższe niż w Polsce, może warto zrobić zapasy prowiantu jeszcze przed wyjazdem? Sprawdź też dostępne darmowe atrakcje w miejscu, do którego się wybierasz. Niektóre miasta organizują np. darmowe wycieczki piesze czy dni bezpłatnego wstępu do muzeów – wykorzystaj to!

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tanim podróżowaniu, przeczytaj artykuł „Tanie wakacje za granicą – jak je zorganizować?”. Znajdziesz w nim mnóstwo inspiracji i praktycznych wskazówek.

Szerokiej drogi!

Udostępnij:

Poszukiwaczka przygód i odkrywczyni nowych szlaków. Współpracuje z wieloma pismami podróżniczymi.

Chętnie testuje nowe miejsca i nowe smaki. Ekspertka w dziedzinie tanich podróży po Azji. Idealny odpoczynek to dla niej podróż w nieznane.