Przejdź do treści

Rejs dookoła świata – jak znaleźć najlepszą ofertę?

Udostępnij:

Rejs dookoła świata to niepowtarzalna możliwość zobaczenia najpiękniejszych zakątków świata. To nie tylko zwiedzanie i poznawanie kultur, ale także dobra zabawa na pokładzie statku. Taka forma odpoczynku pozwoli oderwać się od codziennych obowiązków, a jednocześnie jest poważną decyzją finansowa, dlatego warto rozejrzeć się za najkorzystniejszymi ofertami. Jak to zrobić?

Prawdziwa podróż dookoła świata trwa ponad 100 dni. Na rynku są dostępne także dłuższe wyprawy, nawet do ośmiu miesięcy. Zazwyczaj takie rejsy odbywają się dwa razy w roku i są organizowane przez wybrane linie oceaniczne na pokładach luksusowych, kilkupiętrowych statków. Podróż rozpoczyna się w jednym z krajów europejskich, co oznacza, że musimy się liczyć z dodatkowych kosztem podróży, aby dotrzeć na miejsce startu.

Podczas takiego rejsu można podziwiać cuda natury na wszystkich kontynentach – uczestnicy odwiedzają zarówno najciekawsze miasta, jak i rajskie wyspy. Statki oferują różnorodną rozrywkę – kuchnię z menu z całego świata, spa, baseny, siłownię, kasyno, kino, dyskoteki, eleganckie gale, występy artystów, liczne sklepy.

Tego typu wycieczka jest kosztowna, trzeba za nią zapłacić od około 11 tys. euro. Ofert jest wiele – można znaleźć je na stronach internetowych oferujących rejsy statkiem, ale także w biurach podróży, które oferują gotowe pakiety.

Przykładowa trasa rejsu na wszystkich kontynentach: Europa - Karaiby - Ameryka Południowa - Ameryka Północna - Nowa Zelandia - Australia - Azja - Emiraty Arabskie - Afryka - Europa.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze rejsu?

Kobieta na promie

Wybierając ofertę, należy zwrócić uwagę na to, co obejmuje cena. Często jest tak, że nie wliczane są w nią koszty opłat portowych, ubezpieczenia, bagażu czy dojazdu do portu. Wszelkie wycieczki fakultatywne, napoje, alkohol, napiwki są dodatkowo płatne. Warto dowiedzieć się, z jakich punktów usługowych można korzystać bez limitu, a za co musimy zapłacić.

Kupując wycieczkę, można wybrać standard: basic, comfort classic, comfort premium, deluxe. Basic to oferta najtańsza z pełnym wyżywieniem. Jeżeli zależy nam wyłącznie na zwiedzaniu oraz czerpaniu radości z samego pobytu na statku, możemy zaoszczędzić i zdecydować się na najtańszą opcję. Wszystko zależy od stanu naszego konta oraz indywidualnych preferencji. Na statku nie ma darmowego Internetu, ale można dodatkowo wykupić dostęp.

Co zabrać na rejs?

Przede wszystkim dokumenty – dowód osobisty w przypadku podróżowania do krajów Unii Europejskiej, paszport w przypadku wycieczek poza granice Unii. Przydatnym dokumentem jest Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Poza Unią Europejską będzie potrzebne ubezpieczenie turystyczne, jeśli nie jest ono wliczone w pakiet wycieczkowy.

Należy pamiętać o tym, że podczas rejsu zwiedza się różne kraje. Warto dowiedzieć się, jakie waluty obowiązują w danym miejscu, aby móc swobodnie płacić gotówką. Można także zabrać karty płatnicze bądź kredytowe.

Rejsy wycieczkowe

Relaks na promie

Ofertami dostępnymi dla większości są rejsy wycieczkowe. Trwają zazwyczaj 8 lub 14 dni. Ich cena zaczyna się od 160 euro za osobę. Jeżeli budżet nie jest dla ciebie ograniczeniem, masz obrany konkretny termin, w którym chcesz wyruszyć, nie będzie żadnego problemu ze znalezieniem odpowiedniej oferty.

Wycieczkę najłatwiej zamówić przez Internet. Jednak nie wszyscy mogą pozwolić sobie na taki luksus. Nie powinno to jednak stanowić problemu, ponieważ można znaleźć rejs w ofercie last minute i przy okazji zaoszczędzić.

Rejsy wycieczkowe umożliwiają odwiedzenie wielu fascynujących miejsc w ciągu krótkiego czasu. Agencje turystyczne dbają, aby portowe miasta były ciekawe. Pasażerowie na kilka godzin mogą opuścić pokład statku, zejść na ląd, a następnie zwiedzać nadmorską miejscowość.

Rejs dookoła świata to marzenie wielu osób, wyprawa, która pozostawi niezapomniane wspomnienia na całe życie. Wiąże się z poważnymi kosztami, dlatego trzeba przemyśleć, czy można sobie pozwolić na taki wydatek. Tańszą, bardziej dostępną opcją są rejsy wycieczkowe, które również dostarczą niesamowitych wrażeń. Tym, którzy zastanawiają się, jak samodzielnie zorganizować tanią wycieczkę za granicę, polecamy następny artykuł.

Udostępnij:

Podróżnik z pasją i fotograf z zamiłowania. Z branżą turystyczną związany od wielu lat.

Poszukuje miejsc pięknych i nieoczywistych. Ceni sobie bliski kontakt z naturą. Nie boi się niczego – nawet komarów! Podróżuje najchętniej latem i z rodziną.