Przejdź do treści

Jak wybrać podkład kryjący przebarwienia?

Udostępnij:

Nieskazitelna cera w jednolitym kolorze, wolna od zmian skórnych, to marzenie wielu kobiet. Niestety nie każda z nas może się nią poszczycić. Zdecydowana większość kobiet w różnym wieku zmaga się z niedoskonałościami skóry twarzy, w tym również z trudnymi do zniwelowania przebarwieniami.

Niewielkie skupiska pigmentów, zlokalizowane w poszczególnych obszarach twarzy, występują na skutek działania wielu czynników. Mogą być następstwem zmian trądzikowych, zaburzeń hormonalnych, a także nadmiernej ekspozycji na słońce.

Bez względu na przyczyny ich występowania, przebarwienia są trudne do usunięcia i traktowane przez kobiety jako mankamenty urody, które powinny zostać zamaskowane. Do tego celu służy podkład kryjący przebarwienia, który pozwala wyrównać i ujednolicić koloryt cery. Jak wybrać ten właściwy?

Przebarwienia skóry twarzy – co powinnaś o nich wiedzieć?

Mianem przebarwień określa się ciemniejsze plamy pojawiające się na różnych miejscach na całej twarzy, czasami również na innych partiach ciała. Powstają na skutek zaburzeń pracy komórek odpowiedzialnych za produkcję barwnika skóry – melaniny.

Do owych zaburzeń dochodzi w wyniku działania wielu różnych czynników, dotyczących zarówno funkcjonowania organizmu, jak i czynników zewnętrznych. Do tych najbardziej znaczących należą: wiek, zmiany hormonalne, stany zapalne, działanie promieni słonecznych, a także zażywanie niektórych leków. 

Zdarza się, że czynniki te wzajemnie się na siebie nakładają, przyczyniając się do powstawania zwiększonej ilości przebarwień. Do ich usuwania wykorzystuje się specjalistyczne preparaty oraz profesjonalne zabiegi kosmetyczne. Nie zawsze jednak ich całkowita eliminacja jest konieczna. Czasami, w przypadku niewielkich zmian skórnych, wystarczy sięgnąć po właściwe kosmetyki i w ten sposób zamaskować widoczne przebarwienia. 

Podkład kryjący niedoskonałości – sprzymierzeniec w walce z przebarwieniami

Podkład kryjący niedoskonałości


Podkład silnie kryjący to najskuteczniejsza metoda maskowania przebarwień i innych niedoskonałości cery. Kosmetyk o właściwościach silnie kryjących pozwala ukryć różnorodne przebarwienia zarówno pigmentacyjne, jak i potrądzikowe oraz inne niedoskonałości.

Zanim jednak zastosujemy dobrze kryjący fluid, warto użyć specjalnej bazy pod makijaż. Równomierne rozprowadzenie kosmetyku na twarzy wygładza i rozświetla skórę twarzy, przedłużając trwałość makijażu. Zastosowanie bazy zapobiega też zmianie konsystencji kosmetyków, przez co podkład nie ciemnieje, nie roluje się i nie znika pod wpływem działania czynników atmosferycznych oraz potu. Na tak przygotowaną skórę twarzy można już nałożyć odpowiedni podkład maskujący niedoskonałości. Pytanie tylko, który wybrać? 
 

Podkład kryjący niedoskonałości


Fluid mocno kryjący powinien zostać dopasowany do rodzaju przebarwień, z którymi się zmagamy. Jeśli są one następstwem działania promieni słonecznych, a przy tym są bardzo widoczne, wybrany przez nas kosmetyk powinien być mocno kryjący, najlepiej o przedłużonej trwałości.

Tylko w ten sposób uda nam się wyrównać koloryt skóry bez obaw o to, że po kilku godzinach nasze niedoskonałości zostaną odsłonięte i to w najmniej oczekiwanym momencie. Jego działanie można dodatkowo uzupełnić poprzez zastosowanie pudru o podobnych właściwościach. Dzięki takiemu połączeniu wykonany przez nas makijaż rzeczywiście zamaskuje przebarwienia.

W przypadku zmian o silnym nasyceniu konieczne może okazać się nałożenie dwóch warstw podkładu lub zastosowanie specjalnego punktowego korektora. Do maskowania mniej widocznych przebarwień możemy użyć lżejszego podkładu. 

Podkłady kryjące przebarwienia, podobnie jak pozostałe kosmetyki tego rodzaju, dostępne są w zróżnicowanej gamie kolorystycznej. Wybór odpowiedniego odcienia jest bardzo istotną kwestią, która w bezpośredni sposób wpływa na wygląd naszej twarzy.

Warto więc poświęcić jej nieco uwagi. Starajmy się, aby odcień podkładu był jak najbardziej zbliżony do naturalnego kolorytu naszej twarzy. Pozwoli nam to uniknąć efektu sztucznego makijażu, wyraźnie odznaczającego się na linii żuchwy. Aby cieszyć się trwałością i dobrym wyglądem makijażu, sięgajmy po sprawdzone kosmetyki cenionych producentów.  


Fluid kryjący przebarwienia – ile kosztuje kosmetyk do zadań specjalnych?

Ceny podkładów kryjących przebarwienia są mocno zróżnicowane i wahają się w granicach od kilkunastu do nawet 150–200 zł. Wpływ na to ma nie tylko jakość wybranego kosmetyku, ale bardzo często również marka. Dlatego przed zakupem warto poznać opinie innych konsumentek na temat interesującego nas podkładu lub zasięgnąć porady specjalisty w dziedzinie kosmetologii.

Pamiętajmy jednak, że podkłady kryjące jedynie maskują przebarwienia i niedoskonałości. Jeśli są one mocno widoczne, warto rozważyć zastosowanie metod pozwalających na ich całkowite usunięcie. Wiele informacji na ten temat można znaleźć w artykule „Zainwestuj w młody wygląd – skuteczne zabiegi pielęgnacyjne na twarz i ciało”.

Udostępnij:

Miłośniczka wszelkiej aktywności domowej. Żona idealna (przynajmniej tak twierdzi jej mąż).

Kocha nieskomplikowane przepisy i proste smaki. Jak sama mówi, realizuje się wymyślając nowe koktajle owocowo-warzywne. Wyznawczyni zasady, że uśmiech otwiera wszystkich i wszystko (z wyjątkiem puszki fasolki!).