Przejdź do treści

Jak się ubrać na koncert?

Udostępnij:

O ile wybór stroju do kina czy na wystawę nie przysparza nam zazwyczaj zbyt wielu problemów, o tyle stylizacja na koncert nie jest już taka łatwa. Przede wszystkim dlatego, że koncert koncertowi nierówny – co innego założysz przecież na koncert muzyki poważnej w filharmonii, a co innego na rockowe szaleństwa na otwartym stadionie. Jak się ubrać na koncert, by dobrze się bawić?

 Strój na koncert w filharmonii

Jak się ubrać na koncert?

Stylizacja na koncert muzyki poważnej musi być raczej odświętna. Niepisana (a czasem też zapisana) zasada filharmonii to stroje wieczorowe. Panów chętnie widzi się tam w garniturach, ale wystarczy też elegancka marynarka i spodnie. Pole manewru jest więc niewielkie – zaszaleć można właściwie jedynie z muszką lub krawatem, spinkami do mankietów i poszetką (chusteczką do garnituru).

Panie mają nieco więcej swobody, jeśli chodzi o strój na koncert klasyczny. Sukienki i spódnice wydają się wciąż lepiej widziane niż spodnie. Jeśli jednak te ostatnie będą dostatecznie eleganckie i potrafisz stworzyć z nich olśniewającą stylizację w stylu klasycznym, droga wolna! W przeciwnym razie postaw na sukienkę lub spódnicę. Mała czarna wydaje się wręcz stworzona na takie okazję. Dopilnuj jednak, by nie była zbyt krótka. Koncert w filharmonii to doskonały moment, by zaprezentować się światu w eleganckiej biżuterii!

Strój na koncert rockowy 

Jeśli chodzi o ubranie na koncert rockowy, sprawa jest znacznie prostsza niż w przypadku eleganckich wieczornych wyjść do filharmonii. Wszystko zależy od Ciebie – to raczej swobodny wypad, gdzie liczy się przede wszystkim wygoda. Zamierzasz przecież skakać, tańczyć i śpiewać na całe gardło, a takich rzeczy nie robi się raczej w eleganckim kostiumie czy smokingu, prawda?

Najlepszym wyjściem wydaje się prosty zestaw: koszulka zespołu, na którego koncert się wybierasz + zwykłe dżinsy. Kompletując taką stylizację, weź pod uwagę względy praktyczne – przede wszystkim porę roku i spodziewaną pogodę podczas koncertu (jeśli odbywa się na otwartej przestrzeni). Pamiętaj też, że na koncercie zamierzasz się wyszaleć za wszystkie czasy, a to oznacza, że będzie Ci raczej gorąco niż zimno. Wiele warstw raczej się nie przyda – sweterek możesz spakować do plecaka. Nie zapomnij też o dobrych, mocnych butach, których nie będzie Ci szkoda, gdy się zniszczą. Glany albo dobre sportowe buty będą w sam raz.
 

Jak się ubrać na koncert?


Nie oznacza to jednak, że na koncert rockowy nie możesz założyć sukienki. Świetnie sprawdzi się zestaw: czarna dżinsowa sukienka na szelkach, skórzana ramoneska z ćwiekowanym kołnierzem, kapelusz, a do tego klasyczne, okrągłe okulary w stylu wayfarer. Brzmi nieźle, prawda? To rozwiązanie stylowe, wygodne i odpowiednie na taką okazję. 

Gdzie znaleźć odpowiedni strój na koncert?

Jeśli chodzi o strój na koncert rockowy, poszukaj koszulki swojego ulubionego zespołu w Internecie. Z pewnością znajdziesz to, co Cię interesuje, w cenie, która nie powinna przekraczać 100 zł. Nietrudno chyba domyślić się, że znacznie droższy będzie strój na koncert w filharmonii. Ceny dobrych jakościowo garniturów zaczynają się od kilkuset złotych, górna granica może zaś wynosić nawet 3500 zł. Podobnie ze smokingiem – jego zakup to wydatek od 250 do 4000 zł. W przypadku pań rozpiętość cenowa okazuje się podobna. Jeśli zdecydujesz się na prostą małą czarną, w zależności od marki może ona kosztować od 60 do nawet 800 zł. 

Udostępnij:

Miłośniczka wszelkiej aktywności domowej. Żona idealna (przynajmniej tak twierdzi jej mąż).

Kocha nieskomplikowane przepisy i proste smaki. Jak sama mówi, realizuje się wymyślając nowe koktajle owocowo-warzywne. Wyznawczyni zasady, że uśmiech otwiera wszystkich i wszystko (z wyjątkiem puszki fasolki!).