Przejdź do treści

Jak przygotować się do wyjazdu do Kanady?

Udostępnij:

Kanada to piękny kraj, który ma wiele do zaoferowania odwiedzającym. Malownicze krajobrazy, zapierające dech w piersiach wodospady i wiele innych atrakcji sprawiają, że podróż do tego miejsca może okazać się niezapomnianym przeżyciem. Jednak, chcąc odwiedzić ten zakątek, musimy odpowiednio przygotować się do wyjazdu. W jaki sposób to zrobić? Podpowiadamy!

Wyjazd do Kanady – od czego zacząć?

Kanada należy do grupy państw, na wyjazd do których obywatele Polski muszą posiadać pozwolenie, czyli wizę. Jeżeli planujemy podróż w celach turystycznych, wówczas procedury związane z jej otrzymaniem są mocno uproszczone. Zasadniczo wystarczy wypełnić stosowną deklarację (uzupełniamy ją już na pokładzie samolotu) oraz elektroniczne potwierdzenie podróży.

Formalności dopełnia się w formie online. Koszt ich złożenia wynosi około 21 zł. W deklaracjach musimy podać informacje dotyczące celu naszej podróży, dane personalne, informacje pochodzące z paszportu, a także inne dane związane z podróżą, np. to, ile gotówki zamierzamy ze sobą zabrać.

Jeżeli wszystko przebiegnie bezproblemowo, wówczas na granicy otrzymujemy stosowną pieczątkę potwierdzającą możliwość przebywania na terenie Kanady.

Poszukując biletu, warto zadać sobie odrobinę trudu, bowiem rozbieżności cenowe pomiędzy poszczególnymi przewoźnikami mogą wynosić nawet 1000 zł. W zależności od trasy oraz wybranej linii lotniczej koszt zakupu biletu może przekroczyć 2000 zł.

Wyjazd turystyczny do Kanady – na co trzeba się przygotować?

Wyjazd turystyczny do Kanady - na co trzeba się przygotować?


Przed wyjazdem musimy sprawdzić ważność naszych dokumentów, a także zadbać o stronę finansową naszej podróży i oczywiście kwestię bezpieczeństwa. W Kanadzie obowiązującą walutą jest dolar kanadyjski (CAD). 1 dolar kanadyjski to około 2,71 zł.

Warto wykupić ubezpieczenie turystyczne, które zapewni nam ochronę zarówno podczas samej podróży, jak i w czasie przebywania na terenie Kanady. Możemy na przykład skorzystać z ubezpieczenia, które obowiązuje w każdym kraju na całym świecie (ISIC – dla studentów, IYTC – dla pozostałych osób).

Jeżeli nie czujemy się na siłach, aby samodzielnie zorganizować podróż, możemy skorzystać z pomocy biur podróży. Ich oferta uwzględnia zarówno pomoc w sprawach organizacyjnych i formalnych, jak i zapewnienie noclegu, wyżywienia, a także możliwość odwiedzenia najciekawszych miejsc w Kanadzie.

Zanim zaplanujesz podróż…

Wyjazd turystyczny do Kanady - na co trzeba się przygotować?
Park Narodowy Banff w górach Rocky Mountains


Przed wyruszeniem w podróż warto choć odrobinę poznać kraj, do którego zamierzamy się udać. Co warto wiedzieć na temat Kanady? Na pewno należy zwrócić uwagę na duże odległości dzielące jej największe miasta. Aby móc swobodnie poruszać się pomiędzy nimi, trzeba posiadać własny środek lokomocji lub korzystać z dostępnych środków komunikacji publicznej, takich jak chociażby pociąg. Praktycznym rozwiązaniem okazuje się też wynajęcie samochodu, który pozwoli nam bez trudu odwiedzać kolejne miasta.

Dobrze jest odpowiednio wcześniej zarezerwować noclegi, uwzględniając czas potrzebny na dotarcie do każdego z nich. Jak zrobić to najłatwiej? Możemy do tego celu wykorzystać wyszukiwarki internetowe dostępne w języku polskim. Przygotowując plan podróży odpowiednio wcześniej, zapewniamy sobie nie tylko większy komfort, ale unikamy kłopotów wynikających na przykład z braku wolnych miejsc w hotelach.

Ceny żywności w Kanadzie niestety nie należą do najniższych. Najwięcej zapłacimy za owoce i warzywa. Ceny takich produktów jak chleb, makaron czy też jajka to wydatek rzędu około 2-2,5 $ CAD. Drogie są także artykuły mięsne. Cena kilograma wołowiny sięga około 14 $ CAD. Kawa na mieście to wydatek rzędu około 2 $ CAD, a pizza w pizzerii 13- 15 $ USD.

Podczas podróży istotną kwestią jest bezpieczeństwo. W Kanadzie utrzymuje się ono na bardzo wysokim poziomie. Przybywając do tego kraju, trzeba oczywiście zachować ostrożność, jednak powinna ona przede wszystkim dotyczyć dzikich zwierząt, które w tym kraju mogą pojawić się dosłownie wszędzie, nawet na ulicy dużego miasta.

Kolejnym etapem przygotowań powinno być opracowanie planu zwiedzania. Co warto zobaczyć w Kanadzie? Z pewnością należy odwiedzić wodospad Niagara, znajdujący się w górach Rocky Mountains, Park Narodowy Banff, Zatokę Fundy oraz miasta takie jak: Toronto, Ottawa, Montreal, Quebec i Vancouver.

Wodospad Niagara
Wodospad Niagara

 

Udostępnij:

Poszukiwaczka przygód i odkrywczyni nowych szlaków. Współpracuje z wieloma pismami podróżniczymi.

Chętnie testuje nowe miejsca i nowe smaki. Ekspertka w dziedzinie tanich podróży po Azji. Idealny odpoczynek to dla niej podróż w nieznane.