Przejdź do treści

Jak przygotować romantyczną kolację przy świecach?

Udostępnij:

Nawet najbardziej zatwardziali przeciwnicy romantyzmu w codziennym życiu, raz na jakiś czas mają ochotę na spokojny, romantyczny wieczór przy świecach w towarzystwie ukochanej osoby. Tego typu okazje pozwalają nieco zwolnić, nabrać głębszego oddechu i dystansu do otaczającej nas rzeczywistości. Przypominają też o tym, co naprawdę jest w życiu ważne. Kolacja przy świecach, o ile będzie właściwie zaplanowana, to z całą pewnością fantastyczny pomysł na spędzenie przemiłego wieczoru. Jak przygotować kolację dla ukochanego lub ukochanej? Co podać w jej trakcie? Sprawdźmy!

Romantyczny wieczór przy świecach – kiedy warto?

Zawsze, kiedy tylko odczuwamy potrzebę spędzenia czasu z bliską nam osobą. Romantyczna kolacja przy świecach jest doskonałą okazją do spokojnej rozmowy, ale też dla uczczenia ważnego wydarzenia, jak np. urodziny czy imieniny. Wówczas taka romantyczna kolacja dla dwojga w domu może być niespodzianką i jednocześnie częścią prezentu. 

Aby wszystko przebiegło właściwie i w przyjemnej atmosferze, kolacja romantyczna w domu powinna być zaplanowana w terminie, w którym partnerzy mają wolne – nie ma nic gorszego niż stres i ciągłe spoglądanie na zegarek! Coś takiego w ciągu jednej chwili totalnie zburzy nastrój.

Jak przygotować kolację dla ukochanego lub ukochanej?

Jak przygotować kolację dla ukochanego lub ukochanej?


Musimy pamiętać o tym, że liczy się nie tylko samo jedzenie, ale cała oprawa – nastrojowe oświetlenie, opcjonalnie muzyka (jeśli partner lubi, gdy jakaś melodia płynie w tle), odpowiedni wystrój wnętrza, właściwie przybrany stół. Oświetlenie to świece. Nie muszą to być standardowe świece w świeczniku, umieszczone na stole. Aby spotęgować romantyczny efekt, warto rozłożyć inne świece – niewielkie, dające delikatny blask – na parapecie okna, na komodzie czy kominku. 
 

Jak przygotować kolację dla ukochanego lub ukochanej?


Jeśli nie posiadamy stołu z krzesłami, nic straconego. Romantyczna, idealna kolacja we dwoje wcale nie musi odbyć się w jadalni. Możemy przygotować ją w salonie lub nawet w sypialni, np. na łóżku lub na podłodze wyścielonej miękkim kocem i dużą ilością poduszek. Takie otoczenie sprzyja relaksowi i bardzo pozytywnie nastraja. 

Co zrobić na kolację przy świecach?

Żeby zrobić wrażenie, lepiej przygotować coś wyszukanego, co z pewnością zostanie na dłużej w pamięci ukochanej osoby. Może być to np. wykwintna zupa krem z żółtych, zielonych bądź czerwonych warzyw. Jest ona bardzo prosta w przygotowaniu i można ją ładnie przyozdobić na talerzu, np. przy pomocy świeżych, aromatycznych ziół – wiele z nich to silne afrodyzjaki, jak lubczyk czy szafran. 

Bardzo prostym i szybkim w przygotowaniu daniem, a jednocześnie lubianym przez większość osób jest klasyczne spaghetti. Jeżeli zaś gotowanie nie jest nam obce, śmiało możemy porwać się na coś niecodziennego, jak dania z owoców morza czy dania kuchni azjatyckiej. Po kolacji musi być deser. W tej roli doskonale wypadnie samodzielnie upieczone ciasto, podane z lodami, świeżymi owocami i bitą śmietaną. 

Romantyczna kolacja we dwoje w domu – jaki jest koszt jej przygotowania?

Samodzielne przygotowanie romantycznej kolacji i całej jej oprawy będzie się wiązać nie tyle z poświęceniem pieniędzy, co czasu. Każdy z nas na pewno ma w domu świece, koce i poduszki, zatem nie musimy ich specjalnie kupować na tę okazję. Jeśli jednak zabraknie nam świec, wystarczą zwykłe podgrzewacze, które kosztują zaledwie kilkanaście złotych za 100 szt. Oczywiście możemy nabyć mniejsze opakowania podgrzewaczy zapachowych, np. po 6 szt., które kosztują około 2-3 zł za paczkę. Koszt samej kolacji jest uzależniony od tego, jakich produktów użyjemy, ile z nich mamy w domu, a ile musimy dokupić. Jeśli obawiamy się o to, że przygotowanie kolacji pochłonie sporo pieniędzy, możemy poszukać w sieci ciekawych pomysłów na wykwintną i jednocześnie tanią kolację – na pewno uda się nam zamknąć w kwocie 50 zł. Jeśli zaś planowana kolacja ma się odbyć z okazji urodzin ukochanej osoby, warto zapoznać się z artykułem „Prezent do 100, 500 i 1000 zł – co wybrać?” 

Udostępnij:

Typ niezwykle towarzyski. Wszystkim, co go cieszy, najchętniej dzieli się z przyjaciółmi.

Poszukiwacz zdrowej równowagi między życiem i pracą. Wielbiciel spontanicznych wypadów za miasto. Cieszą go gadżety, ale tylko wtedy, kiedy są przydatne. Posiadacz kultowego scyzoryka.