Przejdź do treści

Jak działa laser frakcyjny?

Udostępnij:

Laser frakcyjny stosowany jest w medycynie estetycznej w celu odmłodzenia skóry, redukcji zmarszczek i blizn, a także ogólnej regeneracji. Podczas wykonywania zabiegów z jego użyciem dochodzi do zamierzonego i kontrolowanego uszkodzenia komórek skóry, przez co pobudzane są naturalne procesy odbudowy i produkcja kolagenu. Sprawdź, jak działa laser frakcyjny oraz jakie efekty daje naszej skórze.

Laser frakcyjny - jak działa?

Laser frakcyjny wykorzystuje zjawisko tzw. fototermolizy frakcyjnej. Co to właściwie oznacza? Laser emituje energię świetlną, która wchłaniania jest przez wodę zawartą w skórze, czego efektem jest błyskawiczne podgrzanie wody w tkankach, a następnie jej odparowanie. W ten sposób w skórze powstają mikrourazy pobudzające ją do rozpoczęcia procesów regeneracyjnych oraz wytworzenia nowych włókien kolagenowych. Podczas zabiegu stosowany jest specjalny laser światłowodowy z włókna szklanego wytwarzający impulsy o niewielkiej średnicy, którą nie sposób dostrzec gołym okiem. Nie uszkadza on całej skóry, a jedynie tworzy mikroskopijne nakłucia, dlatego też proces regeneracji następuje szybko, a sam zabieg jest w pełni bezpieczny. 

Jak wygląda zabieg laserem frakcyjnym?

Laser_frakcyjny2

Przeprowadzenie zabiegu laserowego wymaga konsultacji lekarskiej, która opiera się w głównej mierze na rozmowie z pacjentem. Zabieg z użyciem lasera frakcyjnego rozpoczyna się od nałożenia na skórę pacjenta kremu znieczulającego. Po odczekaniu 15 minut rozpoczyna się terapia laserowa. Całość sesji z użyciem lasera frakcyjnego trwa od 30 minut do godziny. Po wykonaniu zabiegu, skóra jest zaczerwieniona, opuchnięta i wygląda, jak po przesadnym opalaniu. Odczuwalny jest lekki ból i dyskomfort, dlatego przez pierwsze 3 dni po zabiegu zaleca się pobyt w domu. Po tygodniu skóra wraca do normalnego wyglądu. Pełna regeneracja skóry następuje w ciągu trzech miesięcy. Dopiero wtedy możemy ocenić efekty zabiegu.

Laser frakcyjny - wskazania do zabiegu

Laser_frakcyjny3

Zabieg laserem frakcyjnym polecany jest przede wszystkim pełnoletnim kobietom i mężczyznom, którzy borykają się z problemami skórnymi takimi jak: blizny po trądziku (głównie w zakresie twarzy), małe i średnie zmarszczki, zwiotczenia, „worki” pod oczami, oznaki starzenia i zmęczenia skóry, blizny pooparzeniowe, blizny pooperacyjne, rozstępy, przebarwienia skórne.

Pacjent już po pierwszym zabiegu może zauważyć znaczną zmianę, zwłaszcza w głębokości blizn. Zdarza się jednak, że konieczne jest przeprowadzenie dwóch bądź trzech zabiegów w celu wzmocnienia efektu. Laser frakcyjny dedykowany jest zwłaszcza osobom po 30 roku życia, u których widoczne są już pierwsze oznaki starzenia skóry.

Rezultaty zabiegu widoczne są natychmiastowo – skóra jest napięta i nawilżona. Po upływie około dwóch miesięcy, skóra staje się widocznie odmłodzona, o wyrównanym kolorycie i sprężystości. Związane jest to z pojawieniem się tymczasowego obrzęku, jaki może się pojawić po zabiegu oraz czasu potrzebnego do przetworzenia kolagenu.

Laser frakcyjny CO2 - przeciwwskazania

  • ciąża i okres karmienia
  • cukrzyca
  • bielactwo
  • łuszczyca
  • choroba nowotworowa skóry

Ile kosztuje zabieg laserem frakcyjnym?

Koszt zabiegu z wykorzystaniem lasera frakcyjnego uzależniony jest od kilku czynników. Pod uwagę brana jest m.in. powierzchnia skóry wymagająca zastosowania wiązki światła. Im większa, tym cena będzie wyższa. Zazwyczaj cena jednej sesji z użyciem lasera oscyluje w granicach od 500 do 1800 zł. To dobry wybór dla osób, które chcą zyskać młodszy i promienny wygląd lub pozbyć się blizn  potrądzikowych. W przypadku gdy brakuje Ci środków na ten cel warto zastanowić się nad zaciągnięciem pożyczki ratalnej, która sfinansuje całą serię takich zabiegów. Pożyczkę w wysokości 5000 zł możesz spłacić w dogodnych ratach. Dla przykładu: spłata rozłożona na 24 miesiące to zaledwie koszt 251,47 miesięcznie.

 

Udostępnij:

Miłośniczka wszelkiej aktywności domowej. Żona idealna (przynajmniej tak twierdzi jej mąż).

Kocha nieskomplikowane przepisy i proste smaki. Jak sama mówi, realizuje się wymyślając nowe koktajle owocowo-warzywne. Wyznawczyni zasady, że uśmiech otwiera wszystkich i wszystko (z wyjątkiem puszki fasolki!).