Przejdź do treści

Jak atrakcyjnie opakować prezent?

Udostępnij:

Każdy z nas uwielbia otrzymywać prezenty. To przyjemne uczucie, gdy wiemy, że ktoś bliski naszemu sercu pamięta o nas w dniu urodzin albo rocznicy ślubu. Równie miłym uczuciem jest dawanie prezentów i obserwowanie tego, jak na twarzy obdarowanej osoby rysuje się szeroki uśmiech. Co zrobić, aby wspólne obdarowywanie się upominkami było jeszcze przyjemniejsze, ciekawsze i… zabawniejsze? Oczywiście możemy samodzielnie opakować prezent.

Powstaje tylko pytanie – jak to zrobić, by podarunek wyglądał atrakcyjnie i przyciągał wzrok? Sprawdźmy! 

Liczy się nie tylko to, co jest w środku!

Jak atrakcyjnie opakować prezent?


Obecnie przywykliśmy do „chodzenia na skróty” w kwestii pakowania prezentów, dlatego najczęściej sięgamy po gotowe opakowania prezentowe.

Jeżeli zależy nam na osobie, której zamierzamy wręczyć upominek, warto poświęcić odrobinę czasu na jego atrakcyjne opakowanie, zwłaszcza że ozdabianie pudełek na prezenty może być prawdziwą frajdą! Opakowania świąteczne i nie tylko – jak je wykonać? Pomysłów na stworzenie ciekawych, niebanalnych opakowań prezentowych jest wiele. Absolutną klasyką, która sprawdza się zawsze, jest zapakowanie małego prezentu (np. kolczyków, płyty CD, karnetu do SPA itp.) do ogromnego pudła. Jak to zorganizować? Wystarczy, że nabędziemy duże kartonowe pudełko, umieścimy w nim podarunek, a następnie dobrze zamaskujemy go np. przy pomocy starych, pomiętych gazet. Alternatywą jest umieszczenie prezentu w małym pudełku, tegoż pudełka w nieco większym, następnie w jeszcze większym. Oczywiście każde pudło należy bardzo dobrze zakleić, aby obdarowana osoba musiała poświęcić nieco czasu na uporanie się z ich rozpakowywaniem. Zaskakujący efekt końcowy gwarantowany!

Kolejnym interesującym pomysłem jest zapakowanie prezentu w… stare gazety. Ten sposób sprawdzi się szczególnie dobrze w przypadku, gdy prezent znajduje się w pudełku kartonowym. Starannie przyklejone gazety możemy następnie udekorować wstążką, sznurkiem i innymi dodatkami. Na pierwszy rzut oka nieciekawe rozwiązanie w efekcie końcowym robi duże wrażenie. Im bardziej atrakcyjny prezent w tak niepozornym opakowaniu, tym większe zaskoczenie i radość!

Szary bądź brązowy papier – to następne nietypowe akcesoria, które śmiało możemy wykorzystać do pakowania prezentów. Bez trudu duży arkusz zakupimy w kwiaciarni lub na poczcie. Jednobarwny papier stanowi doskonałą bazę do rozmaitych ozdób. Jeśli umiemy rysować czy malować – mamy rewelacyjną okazję, aby wykazać się talentem. Naturalnie wszelkie inne metody zdobienia także są mile widziane. Prezenty zapakowane w taki papier możemy spersonalizować na rozmaite sposoby. 

Celofan – ta niepozorna folia, przezroczysta lub kolorowa, daje sporo możliwości aranżacyjnych. Można w nią zapakować niemal wszystko, a szczególnie podarunki, które nie znajdują się w oryginalnych opakowaniach kartonowych. W ten sposób można opakować np. kosz pełen owoców, słodyczy, kosmetyków itp. Istotne jest też samo wykończenie. Folię możemy związać przy pomocy tasiemki, wstążki czy sznurka jutowego. Ponadto opakowanie warto ozdobić różnymi dekoracjami, jak np. świeże gałązki choinki, wysuszony plasterek cytryny z laską cynamonu etc. 

Jeszcze inne ciekawe pomysły na opakowania na prezenty to np. stara skrzynka, szkatułka lub kuferek – osobiście przez nas odnowione. Już same w sobie stanowią ciekawy prezent i z całą pewnością zostaną zachowane wraz z „właściwym” upominkiem przez osobę, której je wręczymy. Jeśli mamy odrobinę czasu i chęci, możemy też pokusić się o przystrojenie zwykłych pudełek kartonowych, sięgając np. po metodę decoupage. Jest ona dość czasochłonna, ale wbrew pozorom nie wymaga wielkich umiejętności, a jedynie cierpliwości i zaangażowania. 

Ile kosztują opakowania na prezenty?

Jak atrakcyjnie opakować prezent?


Oryginalne opakowania świąteczne na prezenty są bardzo różne. Ich cena uzależniona jest przede wszystkim od wielkości. Najprostsze papierowe torebki (które zmieszczą np. pudełeczko z kolczykami i inne tego typu drobiazgi) kupimy już za 2–3 zł. Jeśli chcemy nabyć dobrej jakości większą torebkę (usztywnianą, z solidnego papieru), musimy liczyć się z wydatkiem rzędu 10–20 zł za sztukę. 

Jeżeli natomiast zdecydujemy się na samodzielne przygotowanie opakowania, wedle wyżej wymienionych propozycji, zapłacimy mniej, ale nie unikniemy kosztów całkowicie. Arkusz szarego papieru można nabyć w cenie około 1 zł za 1 szt. (często sprzedawany jest w zestawie po 10 szt.). Celofan również sprzedawany jest w zestawie (np. 50 arkuszy), wówczas jest to wydatek rzędu 6–10 zł. Oczywiście możemy udać się do kwiaciarni i zapytać, czy istnieje możliwość nabycia go na sztuki – jeśli tak, 1 szt. wyniesie nas zapewne dużo mniej niż 1 zł. 

Zwykłe pudełka kartonowe, w zależności od wielkości, kupimy w cenie od 1 do 5–8 zł. Nabędziemy je na poczcie, w sklepie z artykułami papierniczymi czy w Internecie. Jeśli jednak mamy jakieś pudełka w domu, np. po butach, śmiało możemy je wykorzystać, odpowiednio oklejając. 

Wszelkiego rodzaju wstążki, sznurki, ozdobne kokardki do przyklejania i wiele innych drobiazgów dekoracyjnych kupimy w kwiaciarni w cenie od kilku groszy do maksymalnie 5 zł za sztukę. 

Opakowanie jest istotne, ale ważniejsza jest zawartość. Przeczytaj koniecznie artykuł „Prezent urodzinowy do 100, 500 i 1000 zł – co wybrać?

Udostępnij:

Miłośniczka wszelkiej aktywności domowej. Żona idealna (przynajmniej tak twierdzi jej mąż).

Kocha nieskomplikowane przepisy i proste smaki. Jak sama mówi, realizuje się wymyślając nowe koktajle owocowo-warzywne. Wyznawczyni zasady, że uśmiech otwiera wszystkich i wszystko (z wyjątkiem puszki fasolki!).