Przejdź do treści

TOP 10 cyklicznych imprez plenerowych, na których musisz być!

Udostępnij:

Najczęstsze skojarzenia z latem? Morze, słońce, plaża i imprezy plenerowe! Tych ostatnich organizuje się w Polsce coraz więcej. Niektóre z nich co roku przyciągają tysiące gości nie tylko z Polski, ale i z zagranicy. Które imprezy cykliczne w Polsce szczególnie warto odwiedzić, dokąd można wybrać się z dziećmi i z jakim kosztem się to wiąże? Oto 10 najpopularniejszych i najciekawszych wydarzeń, których nie możesz przegapić!

1. Opener Festival

Kiedy: koniec czerwca/początek lipca Gdzie: Gdynia (lotnisko Gdynia-Kosakowo)

Koszt karnetu: 419–699 zł

Gdyński Opener Festival, jeśli chodzi o coroczne festiwale w Polsce, nie ma sobie równych. To zdecydowanie najważniejsze i najpopularniejsze wydarzenie muzyczne w naszym kraju, na którego scenach, co roku pojawiają się największe światowe gwiazdy. Na Openera bez problemu można wybrać się z dziećmi – przewidziane są dla nich bilety za pół ceny, a dla dzieci poniżej 3 lat wstęp jest darmowy.
 

2. OFF Festival

Kiedy: początek sierpnia

Gdzie: Katowice

Koszt karnetu: 190–390 zł

Organizowany w Katowicach OFF Festival to największe święto fanów muzyki alternatywnej w Polsce. Na OFF-ie pojawiają się zarówno gwiazdy, jak i początkujący artyści sceny alternatywnej. Najmłodsi goście również są mile widziani – organizatorzy co roku aranżują dla nich Piaskoffnicę, program gier, zabaw i warsztatów w strefie dla dzieci.
 

3. Audioriver Festival

Kiedy: koniec lipca

Gdzie: Płock

Koszt karnetu: 170–310 zł

Najlepsze imprezy plenerowe dla wielbicieli muzyki elektronicznej? Tylko w Płocku na Audioriver! Główne wydarzenia tej imprezy koncentrują się na płockiej plaży nad Wisłą, ale w trakcie jej trwania całe miasto tętni życiem. Charakter wydarzenia sprawia, że lepiej przyjeżdżać tu bez dzieci.

TOP 10 cyklicznych imprez plenerowych, na których musisz być!


4. Up To Date Festival

Kiedy: początek września

Gdzie: Białystok

Koszt karnetu: 59–199 zł

Choć stosunkowo nowy na festiwalowej mapie Polski, białostocki Up To Date co roku gromadzi wielu amatorów muzyki elektronicznej i awangardowej. Większość wydarzeń odbywa się na Stadionie Miejskim w Białymstoku, ale imprezy rozsiane są po całym mieście. Najmłodszych lepiej zostawić u babci.


5. Tauron Nowa Muzyka Katowice

Kiedy: koniec czerwca/początek lipca

Gdzie: Katowice

Koszt karnetu: 169–319 zł

Jeśli przede wszystkim liczy się dla ciebie klimat i towarzystwo, Tauron Nowa Muzyka to idealny wybór. W Katowicach nie znajdziesz lansu, pozerstwa i ściemy, tylko miłość do muzyki, która łączy wszystkich uczestników. Warto się tu pojawić  choć raz. Festiwal przyjazny dzieciom!


6. Tauron Life Festival Oświęcim

Kiedy: czerwiec

Gdzie: Oświęcim

Koszt karnetu: 139–1089 zł

Festiwal w Oświęcimiu to największe gwiazdy światowej muzyki w bezpiecznej, przyjemnej atmosferze. Wiele osób decyduje się przyjechać tutaj z całą rodziną, tym bardziej, że karnety rodzinne dostępne są w bardzo atrakcyjnych cenach.


7. Carnaval Sztukmistrzów

Kiedy: koniec lipca

Gdzie: Lublin

Koszt karnetu: większość wydarzeń darmowa

Lubelskie święto nowego cyrku to idealny pomysł na weekend z dziećmi. Centrum Lublina zamienia się wtedy w wielką cyrkową arenę: na każdym kroku spotkać można cyrkowych artystów z całego świata! Co ważne, w większości wydarzeń można wziąć udział za darmo.


8. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty

Kiedy: koniec lipca/początek sierpnia

Gdzie: Wrocław

Koszt karnetu: 390 zł

Dla wielbicieli ambitnego kina jest to pozycja obowiązkowa! To właśnie na nowych horyzontach zobaczyć można najgorętsze filmowe premiery i pozycje, których nie da się obejrzeć w multipleksach. Do Wrocławia spokojnie możesz wybrać się razem z najmłodszymi członkami rodziny.


9. Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego OFF Camera

Kiedy: koniec kwietnia/początek maja

Gdzie: Kraków

Koszt biletu: 20–50 zł

Jeśli chodzi o cykliczne imprezy kinowe, OFF Camera jest z pewnością jedną z najciekawszych propozycji w naszym kraju. Oprócz prezentacji offowych filmów organizatorzy zawsze zapraszają światowe gwiazdy kina, jak Benedict Cumberbatch czy Gina Gershon. Specjalna strefa dla dzieci przewidziana!


10. Rawa Blues Festival

Kiedy: koniec września

Gdzie: Katowice

Koszt karnetu: 100–394 zł

Jeden z największych i najważniejszych festiwali bluesowych odbywa się właśnie w Polsce, od 1981 r. w Katowicach. Co roku w Spodku pojawiają się najjaśniejsze gwiazdy bluesowego nieboskłonu. Warto tu być, także z dziećmi!

Udostępnij:

Miłośnik wszelkiej aktywności. Relaksuje go rower i dobre kino akcji – najchętniej oglądane razem z dzieciakami

Ceni sobie wolny czas, choć ciągle ma go za mało. Uważa, że nie ma takiej pogody, która uniemożliwia jazdę na rowerze. Dzieci są dla niego nieustającą inspiracją.