Przejdź do treści

Smart TV – jakie funkcje ma telewizor smart?

Udostępnij:

Smart TV to inteligentny telewizor, który posiada wiele funkcji poprawiających jakość oglądanego obrazu i umożliwiających korzystanie z dodatkowych aplikacji. W jaki sposób wykorzystać wszystkie możliwości smart TV?

Technologia smart – powiew nowoczesności

Pomimo tego, że wiele telewizorów dostępnych na rynku zapewnia wysoką jakość dźwięku i obrazu, nie każdy z nich zasługuje na miano telewizora smart. Czym więc wyróżnia się odbiornik tego typu? Otóż funkcja smart TV to nic innego jak połączenie tradycyjnej telewizji z nieograniczonym dostępem do Internetu. Funkcja smart w telewizorze w zdecydowany sposób poprawia jego funkcjonalność, umożliwiając nie tylko oglądanie ulubionych programów, filmów i seriali, ale też korzystanie z aplikacji oraz portali internetowych, znacznie poszerzających zakres funkcji odbiornika.
 

Technologia smart - powiew nowoczesności


Dzięki temu telewizor może zastąpić urządzenia mobilne, takie jak chociażby tablet. Aplikacje smart TV pozwalają na swobodne przeglądanie poczty, wysyłanie maili, sprawdzanie prognozy pogody, czytanie wiadomości dostępnych na popularnych portalach internetowych, oglądanie programów dostępnych odpłatnie i nieodpłatnie w sieci, korzystanie z portali społecznościowych oraz porozumiewanie się poprzez komunikatory internetowe.

Telewizory z Internetem, jak niekiedy bywają określane telewizory smart, posiadają też funkcje pozwalające na łączenie się z innymi urządzeniami i przesyłanie za ich pośrednictwem treści, które następnie mogą być wyświetlane na ekranie odbiornika. Wiele z nich to telewizory z wifi, które łączą się z Internetem za pomocą sieci wifi, dostępnej dla pozostałych urządzeń mobilnych w domu. Im lepszy system zainstalowany w odbiorniku, tym większa płynność pracy, przekładająca się na wyższy komfort użytkowania.

Dlatego do przeglądania stron internetowych oraz korzystania z zaawansowanych aplikacji lepiej sprawdzają się nowsze modele, wyposażone w nowoczesne systemy operacyjne, pozwalające na niezakłócony odbiór treści multimedialnych. Dodatkowo telewizory wyposażone w funkcję smart obsługują różnego rodzaju gry, których poziom zaawansowania dostosowany jest do możliwości technologicznych danego odbiornika, co zapewnia użytkownikowi pełen komfort korzystania z inteligentnego urządzenia.

Smart TV – czy warto inwestować w inteligentny telewizor?

Odkąd telewizory smart pojawiły się na rynku, wciąż nieustannie zyskują na popularności. Aplikacje, w które wyposażone są telewizory smart, umożliwiają komfortowe korzystanie z sieci w dokładnie taki sposób, który jest najbardziej wygodny dla użytkownika. Dla osób, które cenią sobie ciągły dostęp do sieci, z pewnością okażą się trafionym zakupem. Ceny modeli dostępnych na rynku wahają się w granicach od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Najtańsze odbiorniki smart można kupić już za ok. 500–600 zł, na zakup najdroższych należy przeznaczyć 7–8 tys. zł. Ich wartość uzależniona jest między innymi od marki telewizora, wielkości ekranu, systemu operacyjnego oraz ilości posiadanych funkcji.
 

Smart TV – czy warto inwestować w inteligentny telewizor?


Warto jednak pamiętać, że funkcjonalność telewizorów smart uzależniona jest od dostępu do sieci. W przypadku jego braku, niestety stają się one zwykłymi odbiornikami, tracąc tym samym swoje najważniejsze zalety. Poza tym, aby móc w pełni korzystać z możliwości smart TV, trzeba wybrać naprawdę dobry telewizor z zaawansowanym systemem operacyjnym, który pozwoli na niezakłócony odbiór treści i płynną obsługę licznych aplikacji. Zakup inteligentnego telewizora powinien być więc zakupem dostosowanym do potrzeb i oczekiwań. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru telewizora Smart? Warto przede wszystkim skupić się na jakości wyświetlanego obrazu oraz dźwięku, a także na płynności działania odbiornika. Zanim wybierzemy konkretny model, upewnijmy się czy telewizor właściwie reaguje na sterowanie pilotem. To bardzo ważne, bowiem pomimo tego, że do większości modeli można podłączyć myszkę oraz klawiaturę, najbardziej funkcjonalny podczas codziennego użytkowania będzie właśnie pilot. Zwróćmy też uwagę na ilość i różnorodność aplikacji, które umożliwią swobodne korzystanie z wszystkich funkcji odbiornika.

Tagi RTV TV Video
Udostępnij:

Miłośnik wszelkiej aktywności. Relaksuje go rower i dobre kino akcji – najchętniej oglądane razem z dzieciakami

Ceni sobie wolny czas, choć ciągle ma go za mało. Uważa, że nie ma takiej pogody, która uniemożliwia jazdę na rowerze. Dzieci są dla niego nieustającą inspiracją.