Przejdź do treści

Prysznic bez brodzika - nowoczesny wygląd łazienki

Udostępnij:

Nowoczesny prysznic bez brodzika to rozwiązanie, które stosuje się w coraz większej liczbie mieszkań. Ten rodzaj prysznica wygląda bardzo estetycznie, a przy tym, jak każdy prysznic, z pewnością jest bardziej praktyczny niż wanna. Doskonale sprawdza się zwłaszcza w małych łazienkach i jest niezwykle funkcjonalny. Rozważając wybór kabiny bez brodzika, musimy pamiętać, że podczas jej montażu duże znaczenie ma dobór właściwych odpływów. To jedyna trudność z jaką będziemy musieli się zmierzyć. 

Kabina prysznicowa bez brodzika – co trzeba wiedzieć?

Kabina prysznicowa bez brodzika – co trzeba wiedzieć?


Przede wszystkim należy mieć na uwadze to, że kabina prysznicowa montowana na podłodze to bardzo praktyczne rozwiązanie, które doskonale sprawdza się w przypadku osób starszych oraz dzieci. Pozwala ona na dużo łatwiejsze wchodzenie i wychodzenie spod prysznica, którego odpływ znajduje się na tym samym poziomie co podłoga łazienki. Prysznic bez brodzika spełnia także funkcję dekoracyjną. Jego wygląd podkreśla wystrój każdej nowoczesnej łazienki. Świetnie sprawdza się jako uzupełnienie stylu skandynawskiego i industrialnego. 

Ponadto, decydując się na takie rozwiązanie, możemy zaprojektować w naszej łazience prysznic dowolnej wielkości, co wpłynie na komfort jego użytkowania. W kabinie prysznicowej bez brodzika dużo łatwiej jest utrzymać czystość. Warto również pamiętać, że jeśli nasza łazienka ma nieregularne wymiary albo wnęki czy załamania, montaż prysznica bez brodzika jest dużo lepszym pomysłem, ponieważ wykorzystujemy wtedy maksymalnie przestrzeń w łazience i nie jesteśmy ograniczeni konstrukcją samego brodzika. 

Musimy jednak pamiętać o kilku ważnych zasadach dotyczących jego montażu. Najważniejszą kwestią w tym przypadku pozostaje zaplanowanie odpowiedniego odpływu wody. Najczęściej odpływ zostaje umieszczony w podłodze, co okazuje się być dobrym wyborem, jednak musimy zastanowić się, czy decydujemy się na montaż odpływu punktowego czy liniowego. 

Odpływ punktowy znajduje się zazwyczaj pośrodku kabiny i w tym przypadku konieczne jest zapewnienie odpowiedniego spadku, aby woda spływała do niego z każdej strony. Z kolei odpływ liniowy może być umiejscowiony w każdym miejscu, a spadek wody powinien być zapewniony z jednej, ewentualnie dwóch stron. 

Jeśli decydujemy się na montaż prysznica bez brodzika musimy pamiętać o odpowiedniej izolacji zapobiegającej wilgoci. Do tego celu można wykorzystać folię w płynie, a także matę i taśmę uszczelniającą. Przy użyciu taśmy należy dokładnie zabezpieczyć narożniki prysznica. 

Wybierając prysznic bez kabiny, nie można zapomnieć o konieczności ułożenia płytek antypoślizgowych w tej części łazienki, w której będzie się on znajdował. Zapewnią one bezpieczeństwo podczas kąpieli.

Prysznic bez brodzika – cena

Prysznic bez brodzika – cena


W zależności od wysokości budżetu możemy kupić całą kabinę albo osobno ścianki. Muszą one być ze szkła hartowanego, dodatkowo pokrytego specjalną powłoką. Ceny takich ścianek wahają się od kilkuset do tysiąca złotych. Oddzielnie trzeba również zakupić drzwi do kabiny. Oczywiście ceny każdego z elementów będą uzależnione od producenta.

Jeśli chcielibyśmy wyposażyć prysznic w dodatkowe funkcje, jak chociażby hydromasaż, musimy uwzględnić je w swoim kosztorysie. Ich montaż najlepiej powierzyć fachowcom. Ostateczny koszt montażu jest uzależniony od tego, na jak skomplikowany rodzaj prysznica się zdecydujemy. Duże znaczenie będzie miał też tutaj rodzaj odpływu. Może to być wydatek powyżej tysiąca złotych. 

Aby zmniejszyć koszty zakupu prysznica bez brodzika, możemy zdecydować się na inwestycję w pełną kabinę zamiast osobnych ścianek. Do całej kwoty musimy doliczyć cenę płytek antypoślizgowych, która jest zwykle wyższa od ceny płytek tradycyjnych. Więcej na temat kosztów związanych z aranżacją wnętrz, również wtedy kiedy korzystamy z usług profesjonalistów, można dowiedzieć się, czytając artykuł „Architekt wnętrz – kiedy warto skorzystać z jego pomocy? Ile kosztuje projekt?

Udostępnij:

Amator domowych gier zręcznościowych – zwłaszcza tych, które wymagają użycia wiertarki.

Nie ma takiej rzeczy, której nie próbowałby naprawić. Dla rodziny jest w stanie zrobić wszystko – nawet zacerować dziurę w hamaku. Strychy i piwnice nie mają przed nim tajemnic.