Przejdź do treści

Najlepsze pomysły na prezent na 18

Udostępnij:

Osiemnaste urodziny to wyjątkowe wydarzenie, symbol wkroczenia młodej osoby w dorosłość. Pełnoletność może być świętowana na mnóstwo sposobów. Wiele zależy od budżetu, a także preferencji solenizanta. Pewne trudności może sprawiać wybór upominku na tę okazję, aby go ułatwić przygotowaliśmy listę ciekawych pomysłów na 18-stkowy prezent.

Skok ze spadochronem

Skok ze spadochronem

Nie ma co ukrywać, prezent w postaci skoku ze spadochronem spodoba się tylko osobom odważnym i żądnym przygód. Taki zastrzyk energii i adrenaliny to idealny pomysł na prezent dla 18-latka, który rozpoczyna dorosłe życie. Młoda osoba będzie mogła doświadczyć uczucia swobodnego lotu kilka tysięcy metrów nad ziemią. Podarunek tego typu to jednocześnie możliwość pokonania swoich słabości. Dlatego jeśli masz ochotę podarować bliskiej osobie coś wyjątkowego, podaruj jej bon na skok spadochronowy.

Jak wygląda skok ze spadochronem? Na początku każdy musi przejść krótkie szkolenie z instruktorem, w czasie którego zakłada się także niezbędny sprzęt. Następnie udajemy się do samolotu, który unosi się na wymaganą wysokość, przeważnie jest to około 4000 metrów. Taki lot trwa mniej więcej 15 minut. Pilot daje znak, kiedy skoczkowie mogą przygotować się do skoku. Osoba decydująca się na skok ze spadochronem przypięta jest do instruktora atestowanymi pasami. Instruktor posiada spadochron główny, a także zapasowy mechanizm, który gwarantuje bezpieczne lądowanie. Dodatkowy mechanizm otwiera się automatycznie na wyznaczonej wysokości. Firmy organizujące tego typu skoki zatrudniają wykwalifikowanych instruktorów, którzy mają za sobą oddanych kilka tysięcy skoków spadochronowych. Koszt skoku ze spadochronem w asyście instruktora to ok. 700 zł.

Zagraniczna wycieczka

Zagraniczna wycieczka

Jeśli bliska Ci osoba ceni sobie podróże, uwielbia być w ruchu to wycieczka do kraju sąsiadującego z Polską z pewnością będzie trafionym podarunkiem urodzinowym. Gdzie warto zabrać solenizanta w urodzinową podróż? Dużą popularnością cieszą się Niemcy, gdzie znajduje się wiele historycznych miejsc i pięknych widoków. Należą do nich m.in. East Side Gallery, czyli pozostałość po murze berlińskim, Brama Brandenburska, katedra w Kolonii czy zamek Neuschwanstein, położony wśród szczytów bawarskich Alp. Będąc w Niemczech warto zawitać również do Europa-Park Rust, gdzie przeżyjemy niezapomniane emocje w kolejkach górskich Blue Fire i Silver Star.

Inną propozycją zagranicznego wyjazdu jest wycieczka do naszego południowego sąsiada - Słowacji. To kraj znany z wspaniałych gór, olśniewających jaskiń, pięknych parków narodowych i miast, w których przenikają się kultury - węgierska i austriacka. Park Narodowy Słowacki Raj, Tatrzańska Łomnica, Demianowska Jaskinia Wolności to pozycje obowiązkowe dla każdego, kto kocha aktywny wypoczynek pośród pięknej przyrody.

Inną ciekawą atrakcją może okazać się wyjazd do ogrodu zoologicznego Dvur Kralove w Czechach. To wyjątkowe miejsce, gdzie będziemy mogli na własne oczy zobaczyć lwie safari! Z kolei palmy, skalne zaułki, strefa saun, a także ekstremalne zjeżdżalnie to atrakcje Aquaparku Druskienniki na Litwie. Pobyt w Aquaparku dla dwóch osób to koszt ok. 48 euro czyli 163 zł. Należy do tego doliczyć również koszty transportu i wynajęcia pokoju w hotelu.

Lot balonem

Lot balonem

Lot balonem to wyjątkowe przeżycie, dzięki któremu cały krajobraz zastyga w bezruchu, a w powietrzu unosi się błoga atmosfera relaksu i spokoju. Potężnych rozmiarów, kolorowa czasza balonu robi piorunujące wrażenie, podobnie jak widoki jakie możemy zobaczyć z gondoli w czasie lotu. Bujając w przestworzach solenizant oderwie się od codzienności a także zapomni o troskach codziennego życia.

W Polsce loty balonem odbywają się niemal w każdym mieście. Jeżeli zależy nam na wyjątkowych widokach, to warto wybrać lot w Karkonoszach czy na Mazurach. Loty widokowe realizowane są tylko w sprzyjających warunkach atmosferycznych i trwają ok. godziny. Lot balonem to koszt ok. 500 zł.

Kurs prawa jazdy 

Kurs na prawo jazdy

Osiemnaste urodziny to doskonała okoliczność, aby podarować bliskiej osobie prezent, który jest symbolem wejścia w dorosłość. Brak odpowiednich środków finansowych sprawia, że młodzi ludzie odwlekają decyzję o zapisaniu się na kurs prawa jazdy. Podarunek w postaci zaproszenia na kurs w profesjonalnej szkole nauki jazdy to idealny pomysł na prezent z okazji osiemnastych urodzin, o ile solenizant wykazuje chęć nabycia tego rodzaju umiejętności.

O tym, jak bardzo przydatne jest prawo jazdy, nikogo już chyba nie trzeba przekonywać. Niezależność, wygoda, a także wymagania stawiane przez pracodawców sprawiają, że zdobycie uprawnień do kierowania pojazdami osobowymi staje się kolejnym krokiem w samorealizacji młodej osoby. Kurs na prawo jazdy kategorii B obejmuje przeważnie 30 godzin zajęć teoretycznych oraz 31 godzin zajęć praktycznych. Kurs prawa jazdy to wydatek ok. 1400 zł.

Koszt prezentu na 18-stkę może być bardzo różnorodny, od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Dokładną kwotę należy dopasować do możliwości finansowych czy przyjętych zwyczajów. Jeśli chcesz sprawić, aby dzień 18. urodzin bliskiej nam osoby był niezapomniany, możesz zdecydować się na pożyczkę ratalną od Wonga, która pokryje koszty zakupu takiego prezentu. Pożyczkę w wysokości 2000 zł możesz spłacić w dogodnych ratach. Dla przykładu: spłata rozłożona na 24 miesiące to koszt zaledwie 100,59 zł miesięcznie.

Udostępnij:

Miłośniczka wszelkiej aktywności domowej. Żona idealna (przynajmniej tak twierdzi jej mąż).

Kocha nieskomplikowane przepisy i proste smaki. Jak sama mówi, realizuje się wymyślając nowe koktajle owocowo-warzywne. Wyznawczyni zasady, że uśmiech otwiera wszystkich i wszystko (z wyjątkiem puszki fasolki!).