Przejdź do treści

Prowadzisz aktywny tryb życia? Te gadżety na pewno skradną twoje serce!

Udostępnij:

Zegarki, słuchawki i pokrowce na telefon to tylko niektóre z akcesoriów, które mogą towarzyszyć różnym rodzajom aktywności fizycznej. Ważne, by były one wykonane z trwałych materiałów, odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne, a także użyteczne. Przedstawiamy zestawienie poręcznych dodatków, które spodobają się każdemu miłośnikowi ruchu.

Najpopularniejsze gadżety dla aktywnych

Prym w zestawieniach gadżetów do biegania wiodą słuchawki. Podczas uprawiania sportu nie trzeba rezygnować ze słuchania ulubionej muzyki, która daje energetycznego kopa, motywuje do działania i skutecznie poprawia samopoczucie. Większość słuchawek do biegania jest bezprzewodowa. Z racji wbudowanego mikrofonu z powodzeniem mogą pełnić funkcję słuchawek do telefonu.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto zwrócić uwagę na dopasowanie do kanału usznego użytkownika, trwałość materiałów, z których zostały wykonane, wodoodporność i jakość dźwięku. Słuchawki do biegania dostępne są w sklepach internetowych, sportowych oraz RTV i AGD. Ich cena, w zależności od modelu i firmy, waha się w przedziale od 100 do 800 zł.

Biegający mężczyzna


Aby w pełni cieszyć się muzyką w czasie uprawiania sportu, a jednocześnie zadbać o bezpieczeństwo smartfona, warto kupić pokrowiec na telefon do biegania. Etui zakłada się na ramię lub przedramię, dzięki czemu komórka nie przeszkadza w trakcie ruchu. Większość tego typu produktów posiada plastikową kieszonkę umożliwiającą odebranie połączenia, a także chroniącą sprzęt przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Ważne, żeby pokrowiec był dopasowany do smartfona oraz miał wycięcie na kabel od słuchawek i odblaskowe elementy. Można go kupić już za około 20 zł w sklepach sportowych oraz w Internecie.
 

Kobieta patrzy na zegarek do biegania


Innym popularnym gadżetem dla miłośników aktywności fizycznej jest zegarek do biegania, który monitoruje trening na każdym jego etapie. Do jego podstawowych funkcji należy liczenie spalonych kalorii i wykonanych kroków, monitorowanie tętna, mierzenie pokonanego dystansu oraz czasu aktywności, szacowanie pułapu tlenowego, monitorowanie czasu i jakości snu, określanie poziomu wypoczynku, a także przypominanie o treningu. Niektóre zegarki do biegania umożliwiają wgranie nawet 3 GB muzyki, posiadają wbudowany GPS, wysokościomierz i pulsomierz.

Ważne, by gadżet ten był odporny na warunki pogodowe i uszkodzenia oraz dobrze przylegał do nadgarstka użytkownika. W zależności od funkcjonalności oraz firmy można go kupić w cenie od 100 zł do 3-4 tys. zł w sklepach z zegarkami i sportowych, a także w Internecie.

Dobrym wyborem dla tych, którzy nie przepadają za zegarkami, może być smartband, czyli inteligentna opaska. Ze względu na jego niewielkie rozmiary można go używać zarówno podczas treningu, jak i na co dzień. Smartband, podobnie jak zegarek, monitoruje aktywność organizmu (także w czasie snu), a następnie przesyła informacje do smartfona użytkownika. Istotne jest, by był on kompatybilny z systemem operacyjnym telefonu. Gadżet ten można zakupić w sklepach internetowych i sportowych już od 100 zł.

Głowę i uszy ochroni przed wiatrem termoaktywna opaska do biegania. Do jej zalet należą: wykonanie z przyjemnego materiału, odprowadzanie wilgoci, a także odblaskowe elementy, które zapewniają widoczność i bezpieczeństwo nawet w nocy. Opaska do biegania powinna być dobrze dopasowana do głowy i komfortowa w użytkowaniu oraz mieć właściwości oddychające. Można kupić ją w sklepach sportowych i online za około 20-100 zł.

Gadżety przydatne w trakcie uprawiania sportu są coraz bardziej popularne i łatwo dostępne. Stanowią świetny pomysł na prezent dla każdego miłośnika ruchu, ale ważne, by były wykonane z trwałych materiałów, a co ważniejsze – funkcjonalne. Więcej na temat aktywności fizycznej oraz treningu z pomocą trenera przeczytasz w artykule „Korzyści wynikające z ćwiczeń pod okiem trenera”.

Udostępnij:

Fan zdrowego stylu życia. Smakosz dobrej, czyli zdrowej kuchni.

Kocha jeść, ale tylko zdrowo. Docenia wiedzę medyczną przodków i lecznicze właściwości jedzenia. Fascynują go możliwości współczesnej medycyny.