Przejdź do treści

Czym jest zabieg mezoterapii, jakie są jego rodzaje i wskazania do wykonania?

Udostępnij:

Mezoterapia to zabieg dermatologii kosmetycznej, który polega na wstrzyknięciu w skórę substancji leczniczych i regenerujących. Stanowi on jedną z najlepszych metod zapobiegania procesowi starzenia się skóry. Jakie są rodzaje mezoterapii i na czym polega cały zabieg?

Mezoterapia to jeden z najpopularniejszych zabiegów w salonach kosmetycznych. Jest to niechirurgiczna metoda odmładzania i regeneracji. Podczas zabiegu do głębokich warstw skóry przedostają się substancje aktywne, np.: kwas hialuronowy, kofeina, sole mineralne czy aminokwasy.

Mezoterapia może być przeprowadzona wyłącznie przez lekarzy, najczęściej specjalizacji medycyny estetycznej i dermatologii. Umożliwia ona zlikwidowanie wielu problemów medycznych oraz estetycznych.

Rodzaje mezoterapii

Mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa


Wyróżnia się trzy rodzaje mezoterapii: igłowa, mikroigłowa oraz bezigłowa.

Mezoterapia igłowa przeprowadzana jest przy użyciu specjalnej igły, która podczas nakłuwania wnika 2 mm lub 3 mm w głąb skóry. Zabieg trwa około godziny i nie należy do najprzyjemniejszych, dlatego jest możliwość zastosowania znieczulenia miejscowego.

Mezoterapia igłowa twarzy, szyi i dekoltu umożliwia usunięcie przebarwień, nawilżenie oraz nadanie skórze sprężystości. Zabieg przy pomocy igły można przeprowadzać również na skórze głowy. Jest to bardzo dobra metoda na spowolnienie lub nawet zahamowanie procesu łysienia. Mezoterapia pobudza porost włosów, które w efekcie stają się mocniejsze i gęstsze.

Mezoterapia igłowa jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, które zmagają się z cellulitem. Zabieg ujędrni skórę i rozbije komórki tłuszczowe.
 

Mezoterapia mikroigłowa
Mezoterapia mikroigłowa


Mezoterapia mikroigłowa to z kolei intensywne i głębokie nakłuwania, które mogą być wykonywane za pomocą urządzeń nazywanych derma rollerami. Pojawiające się podczas zabiegu mikrourazy sprawiają, że krew wydostaje się z naczyń krwionośnych, co sprzyja regeneracji tkanek i przyspiesza ją.

Dzięki mezoterapii mikroigłowej znikną blizny po przebytym trądziku, przebarwienia oraz sińce pod oczami. Skóra będzie wyglądała zdrowiej i młodziej.
 

Mezoterapia bezigłowa
Mezoterapia bezigłowa

 

Mezoterapia bezigłowa wykorzystuje natomiast działanie prądu elektrycznego o niskiej częstotliwości. Jest to tzw. metoda elektroporacji, która umożliwiania przenikanie makrocząsteczek z przestrzeni międzykomórkowej do wnętrza komórek.

Zabieg metodą bezigłową ma bardzo dużą zaletę – jest bezbolesny. Nie występują też po nim skutki uboczne w postaci zaczerwienienia, siniaków czy obrzęku. Choć metoda ta jest mało inwazyjna, a wygląd skóry ulega znacznej poprawie, nie stosuje się jej w leczeniu łysienia.

Wskazania i przeciwwskazania do mezoterapii

Mezoterapia zalecana jest osobom, których stan skóry nie jest zadowalający. Przebarwienia, sińce pod oczami, blizny potrądzikowe, a także zmarszczki na twarzy, szyi i dekolcie czy wypadanie włosów kwalifikują do tej metody leczenia. Ponadto mezoterapia będzie odpowiednim zabiegiem dla osób, które borykają się z cellulitem oraz rozstępami.

Mezoterapia igłowa, jak i mezoterapia bezigłowa niewskazane są natomiast dla osób cierpiących na wirusowe, bakteryjne lub grzybicze zapalenie skóry, choroby nowotworowe oraz mających alergię na substancję aktywną wprowadzaną w głąb skóry.

Zabiegowi temu nie powinny poddawać się kobiety w ciąży oraz karmiące piersią. Możliwość przeprowadzenia mezoterapii bezigłowej ograniczona jest do osób posiadających w ciele metalowe elementy czy rozrusznik serca.

Ile kosztuje mezoterapia?

Ceny uzależnione są zarówno od  metody, obszaru, na którym chcemy wykonać zabieg, jak i gabinetu.

Mezoterapia igłowa i mikroigłowa samej twarzy kosztuje ok. 250-300 zł, mezoterapia okolic oczu ok. 150 zł. Ceny za twarz i szyję wahają się w granicach 400 zł, z kolei za pakiet: twarz, szyja, dekolt należy zapłacić ok. 500 zł, zabiegi na cellulit zaczynają się od 300 zł. Koszt znieczulenia wynosi dodatkowo ok. 50 zł.

Za zabieg mezoterapii bezigłowej koszty wynoszą: ok. 150 zł za twarz, ok. 180 zł za twarz i szyję, ok. 250 zł za twarz, szyję i dekolt. Od 200 zł zaczynają się zabiegi na ciało.

Mezoterapia igłowa, mikroigłowa oraz bezigłowa daje zauważalne efekty już po pierwszym zabiegu, jednak zalecane jest wykonywanie całej serii (min. 3 zabiegów) w regularnych odstępach czasu, które należy powtarzać co kilka lub kilkanaście tygodni.

Mezoterapia to jeden z najpopularniejszych zabiegów dermatologii kosmetycznej, likwidujący problemy natury medycznej, jak i estetycznej. Wstrzyknięcie substancji leczniczych i regenerujących sprawia, że skóra staje się bardziej elastyczna, gładka oraz nawilżona. Jest to zabieg, który opóźnia proces starzenia się skóry. Pomaga również zwalczyć cellulit, z którym bryka się wiele osób. Czy „pomarańczowej skórki” można się jednak pozbyć całkowicie? Odpowiedź na to pytanie można znaleźć w naszym artykule.

Udostępnij:

Poszukiwaczka przygód i odkrywczyni nowych szlaków. Współpracuje z wieloma pismami podróżniczymi.

Chętnie testuje nowe miejsca i nowe smaki. Ekspertka w dziedzinie tanich podróży po Azji. Idealny odpoczynek to dla niej podróż w nieznane.