Przejdź do treści

Jak zorganizować ślub w stylu rustykalnym?

Udostępnij:

Ślub w stylu rustykalnym to uroczystość inna, niż wszystkie. Nawiązanie do matki natury, dzikiej przyrody i wiejskiej tradycji to idealna propozycja dla wszystkich, którzy preferują sielskie i romantyczne klimaty. Sprawdź, jak zorganizować niezapomnianą ceremonię ślubną w rustykalnym stylu! 

Zaproszenia i papeteria w stylu rustykalnym 

Zaproszenia w stylu rustykalnym

Zaproszenia to element, który wprowadza gości w styl ceremonii ślubnej i przyjęcia weselnego. Warto, aby swoim swoim wyglądem nawiązywały do planowanych uroczystości, czyli swobodnej, idyllicznej atmosfery. Aby oprawa ceremonii wyglądała efektownie, wszystkie detale (m.in.: zaproszenia, winietki, menu, listy z rozsadzeniem gości) muszą ze sobą współgrać. Zaproszenia ślubne utrzymane w rustykalnym stylu nawiązują zazwyczaj do natury, znajdziemy na nich motywy kwiatowe, a także pismo stylizowane na ręczne. Ponadto, drukuje się je na specjalnym ekologicznym papierze. Funkcję ozdobną pełni wówczas jutowy sznurek.

Ślub w stylu rustykalnym - jak wygląda ceremonia

Ceremonia - ślub w stylu rustykalnym

Ślub w kościele może przyjąć wyjątkowy charakter dzięki kameralnej, drewnianej świątyni udekorowanej mnóstwem kwiatów. Taka lokalizacja doskonale wpisze się w rustykalną stylistykę. Jeżeli jednak decydujemy się na ślub cywilny, to wówczas warto zastanowić się nad ceremonią na łonie natury, np. na łące czy nad jeziorem. Romantyczna sceneria z dala od wielkomiejskiego zgiełku, świeże powietrze i roślinność pozytywnie wpłynie na atmosferę wśród zaproszonych gości. Pewien problem może stanowić pogoda, która bywa nieprzewidywalna, dlatego na wszelki wypadek warto przygotować miejsce z zadaszeniem. Dużym zainteresowaniem cieszą się zwłaszcza namioty ślubne.

Przyjęcie weselne 

Przyjęcie weselne

Wesele rustykalne wymaga szczególnej oprawy. Takiej uroczystości nie można zorganizować w murowanym pałacu – im  bliżej natury, tym lepiej. W tym wypadku idealnie sprawdzą się drewniane, góralskie chaty, karczmy i dworki. Zamiast klasycznej sali weselnej możemy wybrać drewnianą stodołę oświetloną lampionami i świecami. Takie dodatki z pewnością stworzą niepowtarzalny klimat. Rustykalny klimat uzyskamy także wybierając barwy ziemi, a więc głównie zieleń, brąz, beż, a nawet biel.

Klimat wesela w stylu rustykalnym będą także podkreślać wyjątkowe meble - drewniane ławy, stoły z grubych bali czy pieńki w roli stołeczków. Na weselnych stołach powinny znaleźć się polne kwiaty, a w drewnianych skrzynkach dary natury, czyli owoce i warzywa prosto z sadów i ogrodów. W roli dekoracji można wykorzystać również słoiki i butelki ozdobione sznurkiem i koronką, plastry drewna, koronkowe serwety, łapacze snów, kamienie, mech i wiele innych.

Kreacje Państwa Młodych

Kreacje - ślub rustykalny

Decydując się na ślub w stylu rustykalnym warto postawić na naturalność. Panna Młoda powinna wyglądać lekko, romantycznie i świeżo. Idealna kreacja na ten wyjątkowy dzień to zwiewna, muślinowa suknia uzupełniona delikatną biżuterią i makijażem. Na głowie zamiast misternego koka - warkocz lub luźne upięcie, najlepiej z dodatkiem kwiatów lub wianka. Nie bez znaczenia jest również bukiet panny młodej. Doskonałym wyborem okażą się polne kwiaty nawiązujące do stylistyki boho. Warto rozważyć wiązankę z kwiatów sezonowych np. lawendy, hortensji czy kraspedii.

Pamiętajmy również o panu młodym. Dla niego warto wybrać stonowany garnitur z naturalnych materiałów, do których zalicza się m.in. bawełna lub wełna, skórzane buty i butonierkę w klapie. Klasyczną elegancję możemy przełamać kolorową muchą, szelkami bądź kapeluszem.

Bryczka zamiast auta 

Bryczka zamiast auta

Ślub rustykalny w nierozłączny sposób wiąże się z naturą więc wybór auta niekoniecznie będzie spójny z resztą elementów. W tym wypadku najlepiej sprawdzi się bryczka. Koszt wypożyczenia takiego pojazdu na ślub wyniesie od 500 do 1500 zł. Bryczka doskonale wpisuje się w romantyczny styl ceremonii, zwłaszcza gdy zostanie odpowiednio ozdobiona. Do tego celu warto użyć kokardy, wstążki, czy kwiaty. Musimy mieć jednak na uwadze fakt, że tego typu środek lokomocji jest znacznie wolniejszy od pojazdów mechanicznych, dlatego warto zaplanować dokładny harmonogram ceremonii.

Przygotowania do ślubu i przyjęcia weselnego, to z jednej strony sporo ekscytacji, ale również stres i duże wydatki. Jeśli potrzebujesz pieniędzy na pokrycie kosztów związanych z kupnem sukni ślubnej, wynajęciem sali weselnej w stylu rustykalnym czy bryczki, możesz zdecydować się na pożyczkę online z Wonga. Złożenie wniosku i otrzymanie środków trwa zaledwie kilkanaście minut. Co więcej, wniosek o pożyczkę można złożyć z dowolnego miejsca przez internet. 

Udostępnij:

Miłośniczka wszelkiej aktywności domowej. Żona idealna (przynajmniej tak twierdzi jej mąż).

Kocha nieskomplikowane przepisy i proste smaki. Jak sama mówi, realizuje się wymyślając nowe koktajle owocowo-warzywne. Wyznawczyni zasady, że uśmiech otwiera wszystkich i wszystko (z wyjątkiem puszki fasolki!).