Przejdź do treści

Fotel gamingowy - jak wybrać fotel dla gracza?

Udostępnij:

Gry komputerowe to rozrywka, która potrafi wciągnąć na długie godziny. Zaaferowani toczącą się rozgrywką, po jakimś czasie zaczynamy odczuwać ból pleców. W większości przypadków winę ponosi za to nieodpowiedni fotel, dlatego z myślą o graczach powstały specjalnie fotele gamingowe, które są alternatywą dla klasycznych foteli biurowych. Co je wyróżnia i dlaczego warto w nie zainwestować?

Oparcie w fotelach dla graczy

Specjalnie zaprojektowane oparcie to najważniejszy element fotela gamingowego. W większości przypadków posiada kształt litery S. Jest to najbardziej ergonomiczny kształt zapewniający podparcie dla każdej części kręgosłupa. Największą uwagę należy skupić na odcinku lędźwiowo-krzyżowym, to właśnie w nim najszybciej odczujemy bóle spowodowane złą postawą. Oparcie w naszym fotelu powinno sięgać maksymalnie do łopatek, wówczas zapewni optymalne wsparcie dla pleców. Funkcjonalność fotela zwiększy także możliwość regulacji poszczególnych elementów, jak chociażby zagłówka. Dzięki regulacji możemy dostosować fotel do budowy ciała, a także indywidualnych preferencji. Po złożeniu fotela należy ustawić odpowiednią wysokość oparcia i stopień jego odchylenia, wysokość podłokietników oraz głębokość siedzenia.

Fotel gamingowy - z jakich materiałów?

Fotel gamingowy_2

Fotele komputerowe wykonywane są z nieco innych materiałów niż fotele biurowe. Najczęściej z tkaniny typu micro, wytrzymałej i odpornej na przecieranie, dzięki czemu fotel posłuży nam przez lata. To jednak nie jedyna możliwość. Wśród foteli dla graczy, znajdziemy również modele wykonane z ekoskóry. Ich największą zaletę stanowi odporność na zabrudzenia oraz łatwość czyszczenia. Niestety, nie zawsze będzie to dobry wybór. Ekoskóra jest materiałem, który przy wysokich temperaturach może wpływać na dyskomfort użytkowania, dlatego też fotel nią pokryty nie sprawdzi się w czasie lata. Wówczas lepszym wyborem okaże się naturalna bawełna, która zapewnia swobodną cyrkulację powietrza. Jej wadą jest jednak mniejsza trwałość niż w przypadku tkaniny syntetycznej. Wydaje się zatem, że tkanina typu micro będzie najlepszym rozwiązaniem.

Funkcje foteli gamingowych

Dobry fotel gamingowy posiada dodatkowe funkcje, które zwiększają komfort użytkowania. Jedna z nich to możliwość regulacji, zwłaszcza odchylenia do tyłu. Wiele osób doceni funkcję kołysania. Nieco więcej uwagi należy poświęcić regulacji podłokietników. Wyróżnia się regulację 2D, 3D i 4D, dzięki czemu możliwa jest zmiana nie tylko wysokości, ale i szerokości, rozstawu, czy nawet położenia w płaszczyźnie poziomej podłokietników. Podnóżek do fotela komputerowego powinien też mieć regulowaną konstrukcję, która pozwala ustawić odpowiedni kąt nachylenia.

Ile kosztuje fotel gamingowy? 

Fotel gamingowy nie należy do tanich, zwłaszcza dobrej jakości. Ceny foteli dla graczy zaczynają się od ok. 350 zł. Za fotel ze średniej półki cenowej zapłacimy ok. 600 zł. Droższe modele, wyposażone w szereg udogodnień to koszt nawet 900 zł. W przypadku, gdy brakuje Ci gotówki na fotel gamingowy, możesz wesprzeć się szybką pożyczką w Wonga. Pierwsza pożyczka krótkoterminowa to możliwość otrzymania nawet do 1500 zł na 60 dni. Wniosek składasz online, całość formalności wraz z oczekiwaniem na decyzję o przyznaniu pożyczki może potrwać zaledwie kilkanaście minut. Jeżeli weryfikacja będzie pozytywna, pieniądze pojawią się na Twoim koncie prawdopodobnie jeszcze tego samego dnia. To zdecydowanie najszybsze rozwiązanie w momencie, gdy pilnie potrzebujesz gotówki.

Udostępnij:

Typ niezwykle towarzyski. Wszystkim, co go cieszy, najchętniej dzieli się z przyjaciółmi.

Poszukiwacz zdrowej równowagi między życiem i pracą. Wielbiciel spontanicznych wypadów za miasto. Cieszą go gadżety, ale tylko wtedy, kiedy są przydatne. Posiadacz kultowego scyzoryka.