Przejdź do treści

Domowe biuro - jak urządzić miejsce do pracy?

Udostępnij:

Przestrzeń biurowa rządzi się nieco innymi prawami niż mieszkalna, przede wszystkim powinna zapewniać spokój i optymalne warunki do pracy. Istotną rolę odgrywa w niej także ergonomia. Jakie elementy muszą się znaleźć w domowym biurze i o czym trzeba pamiętać podczas urządzania domowego biura?

Kącik biurowy w domu - jak zaaranżować mniejszą przestrzeń

Kącik biurowy można jednak urządzić w dowolnym pomieszczeniu. Wystarczy kilka, prostych kroków i zasad, aby stworzyć funkcjonalną przestrzeń do pracy, która będzie sprzyjać koncentracji.

Kącik biurowy

Wydzielona przestrzeń do pracy w domu może znaleźć się w salonie bądź w sypialni. Odpowiednio zaaranżowana nie będzie zabierać dużo miejsca i wkomponuje się w stylistykę danego pomieszczenia. 
Bardzo ważną rolę pełni oświetlenie. Jeżeli masz taką możliwość, to postaw biurko jak najbliżej okna, dzięki czemu uzyskasz dużą ilość naturalnego światła. Dlaczego jest to tak istotne? Podczas pracy przy świetle dziennym  wzrok nie męczy się tak bardzo, jak przy oświetleniu sztucznym. W przypadku, gdy nie masz takiej możliwości, to zadbaj o to, aby na biurku znalazła się dodatkowa lampa.

Domowe biuro

Podczas pracy przy komputerze, warto robić krótkie przerwy, aby wzrok mógł chwilę odpocząć, wówczas najlepiej skierować go na rośliny. Rośliny, jak również sama barwa zielona mają pozytywny wpływ na nasz wzrok i ogólne samopoczucie. Dlatego też postaw w pobliżu biurka przynajmniej jedną roślinę doniczkową. 

Nowoczesne biuro w domu - aranżacja pomieszczenia

Miejsce, w którym pracujemy, powinno być jasne, aby pobudzać kreatywność i zachęcać do działania. Ciemne wnętrza sprzyjają raczej odpoczynkowi, trudno w nich także o motywację. Przy biurku musisz ustawić duży, wygodny fotel, najlepiej z możliwością regulacji oparcia. Pozycja, w której pracujesz ma ogromne znaczenie, ponieważ przekłada się na Twoje samopoczucie. Jeżeli ból pleców szybko daje się we znaki, to trudno o skupienie. Jeżeli na co dzień w pracy dokonujemy skomplikowanych analiz to sam laptop nie będzie wystarczający, z tego względu warto pomyśleć o zakupie dodatkowego monitora. Dwa ekrany znacząco wpłyną na komfort pracy. Przydatny może okazać się również skaner i drukarka. Jeżeli nie chcemy kupować dwóch, oddzielnych sprzętów, to dobrym wyborem będzie urządzenie wielofunkcyjne, które najlepiej umieścić w pobliżu komputera.

Pokój biurowy w domu - na jakie koszty się przygotować? 

Zaaranżowanie nowoczesnego biura w domu może stanowić wyzwanie przy niskim budżecie. Wiele zależy od jakości mebli, na jakie się zdecydujemy. Solidne biurko wykonane z drewna jest nawet trzy razy droższe od mebla z płyty wiórowej. Największy wydatek stanowi zakup sprzętu do pracy, czyli komputera czy laptopa stacjonarnego. Jeżeli jednak potrzebujemy tylko mebli oraz dodatków, to kwota nie powinna przekroczyć 1500-3000 zł.

Osoby, które potrzebują gotówki na stworzenie domowego biura bądź zmianę aranżacji swoich wnętrz, mogą skorzystać z oferty na szybką pożyczkę od Wonga. To szansa na pozyskanie nawet do 1500 zł na 60 dni, której koszt może wynosić 0 zł! Co więcej, Wonga oferuje również pożyczkę długoterminową. Nowi klienci mogą otrzymać maksymalnie 20 tys. na 60 miesięcy.

Udostępnij:

Amator domowych gier zręcznościowych – zwłaszcza tych, które wymagają użycia wiertarki.

Nie ma takiej rzeczy, której nie próbowałby naprawić. Dla rodziny jest w stanie zrobić wszystko – nawet zacerować dziurę w hamaku. Strychy i piwnice nie mają przed nim tajemnic.