Przejdź do treści

Ślubne zakupy – przykładowa lista i ceny produktów

Udostępnij:

Ślubne przygotowania bywają stresujące i kosztowne. W Polsce wynajmowanie organizatorów ślubnych nadal nie jest popularne – większość par woli zająć się realizacją planów samodzielnie. Kluczem do sukcesu jest czas. Im szybciej zaczniemy przygotowywać ślub i wesele, tym mniej nerwów i pieniędzy będzie nas to kosztować.

Warto wiedzieć, od czego zacząć. Sprawdź, jak urządzić niezapomniane wesele i nie stracić oszczędności życia!

Inspiracje ślubne dlaczego są ważne?

Na wiele miesięcy przed planowaną uroczystością warto przejrzeć inspiracje ślubne, których zresztą nie brakuje w Internecie. Można zajrzeć na strony poświęcone w całości tematyce ślubnej, żeby przekonać się, jakie trendy obowiązują w danym sezonie, albo przejrzeć propozycje ponadczasowe. Przeglądanie takich inspiracji pozwoli określić, co nam się podoba i jakie elementy, dekoracje oraz klimat chcielibyśmy mieć na swoim weselu.

Kolejnym krokiem będzie uświadomienie sobie, że zakupy ślubne są kosztowne. Właściwie wszystkie gadżety ślubne są dość drogie. Dlatego też dobrym pomysłem jest po prostu gromadzenie tych rzeczy wcześniej, przy okazji, kiedy coś nam wpadnie w oko, a pasuje do ogólnego zamysłu.

Niekiedy zwykłe odpowiedniki tych akcesoriów mogą sprawdzić się w roli ślubnych równie dobrze, a nie kosztują wiele. Warto poświęcić odrobinę czasu na wyszukanie takich ofert.

Artykuły ślubne – co jest potrzebne i ile to kosztuje?

Oczywiście wiele zależy od tego, jakie wesele para sobie wymarzyła. Można jednakże wskazać listę podstawowych akcesoriów, które przydadzą się zawsze i w przypadku właściwie każdej uroczystości ślubnej.

Obrączki ślubne, zaproszenie na ślub

Najtańsze zaproszenia ślubne kosztują ok.1 zł za sztukę. Oczywiście to podstawowa wersja. Im bardziej dekoracyjne zaproszenia, tym będą droższe. Te wykonane ręcznie mogą kosztować nawet od 5-7 zł wzwyż za sztukę. Nieco tańsze są winietki z nazwiskami na stół. Warto zamówić takie, które będą posiadały ten sam motyw graficzny co zaproszenia.

Niektóre pary decydują się również na prezenty dla gości. Tutaj panuje duża dowolność. Może to być pudełeczko z kilkoma cukierkami w środku – koszt ok. 2 zł, a może to być np. słoiczek miodu – koszt ok. 9 zł. Innym niemałym kosztem może okazać się dekoracja sali weselnej i kościoła.

Można przyjąć dwa sposoby działania – zgodzić się na to, co zaproponuje dekoratorka za podaną przez nas kwotę lub określić swoje wymagania i możliwości finansowe. Za bazę najlepiej przyjąć budżet około 1000 zł.

Ciekawym rozwiązaniem może się okazać skorzystanie z dekoracji oferowanych przez restauracje czy domy weselne. Zwykle dysponują one podstawowymi ozdobami, a w cenę wynajmu sali wliczone są już ozdoby ślubne.

Strój państwa młodych

Bukiet ślubny

Salony mody ślubnej mają bogatą ofertę strojów, a więc przedziały cenowe są spore. Zarówno zakup, jak i wypożyczenie najtańszej sukni ślubnej, to koszt co najmniej kilkuset złotych. W przypadku garnituru można przyjąć podobne kwoty, aczkolwiek im modniej chcemy wyglądać, tym więcej zapłacimy.

U panny młodej, poza ubiorem, dochodzi także wizyta u fryzjera – fryzura próbna to koszt ok. 100-150 zł, tyle samo może kosztować uczesanie w dniu wesela. Makijaż to podobny koszt. Bukiety ślubne można zamówić już od 100 zł, ale będzie to drobna, skromna wiązanka.

Wiele ślubnych wydatków można ograniczyć. Ostatecznie o zaproszeniach czy winietkach na stół goście ani nowożeńcy nie będą pamiętać, wspominając przyjęcie. Liczy się za to świetna zabawa i dobre jedzenie! Sprawdź też, jak wybrać sukienkę weselną dla puszystej kobiety.

Udostępnij:

Typ niezwykle towarzyski. Wszystkim, co go cieszy, najchętniej dzieli się z przyjaciółmi.

Poszukiwacz zdrowej równowagi między życiem i pracą. Wielbiciel spontanicznych wypadów za miasto. Cieszą go gadżety, ale tylko wtedy, kiedy są przydatne. Posiadacz kultowego scyzoryka.