Przejdź do treści

Golarka do męskiego zarostu - czym się kierować przy jej wyborze?

Udostępnij:

Zadbany mężczyzna to ten, który troszczy się o każdy, nawet najmniejszy detal swojego wyglądu. Także o zarost. W zależności od indywidualnych upodobań jego właściciela, może on mieć różną długość. Ważne jednak, aby nie był pozostawiony sam sobie, przez co – zamiast dodawać uroku – mógłby sprawiać mało estetyczne wrażenie. Jego utrzymanie wymaga zastosowania specjalnych urządzeń, które umożliwiają osiągnięcie zadowalającego efektu podkreślającego wygląd mężczyzny i jego charakter. Niezbędna jest oczywiście golarka. Choć w sprzedaży dostępnych jest wiele rodzajów tego urządzenia, często zdarza się, że wybór tego właściwego okazuje się być trudnym zadaniem. Jakimi cechami powinna charakteryzować się dobra golarka do męskiego zarostu?

Golarka męska – jaką wybrać?

Czasy, w których do dyspozycji panów pozostawała wyłącznie maszynka do golenia twarzy niewnosząca zbyt wiele możliwości wypracowania zadowalającego wyglądu zarostu, mamy już dawno za sobą. Ich następczynie – golarki elektryczne – zaskakują ilością posiadanych funkcji. Do najpopularniejszych rodzajów urządzeń należą: golarki z folią tnącą oraz golarki głowicowe. Zatem jaką golarkę męską wybrać?

Golarki foliowe – co to takiego?

Golarki foliowe – co to takiego?


Golarka foliowa, zgodnie ze swoją nazwą, wyposażona jest w folię ze specjalnymi otworami, do których dostają się włosy. Tuż pod nią znajdują się ostrza ścinające zarost. Otwory te – w zależności od stopnia zaawansowania technologicznego wybranego urządzenia – mogą być rozmieszczone pod zróżnicowanym kątem. Takie ułożenie zwiększa dokładność podczas golenia. Dostępne obecnie modele golarek foliowych mogą być wyposażone w jeden z trzech odmiennych systemów różniących się od siebie ilością ostrzy oraz użytych folii (pojedynczy, podwójny oraz potrójny). Największą zaletą tego rodzaju urządzeń jest ich niska cena, a w przypadku golarek wyposażonych w potrójny system golenia, także dokładność i płynność działania. 

Golarki głowicowe – czym się charakteryzują?

Golarki głowicowe – czym się charakteryzują?


Golarki głowicowe to urządzenia bardziej zaawansowane technologicznie. W zależności od modelu, mogą być wyposażone w dwie lub trzy ruchome głowice, które podczas golenia dostosowują się do kształtu twarzy, zapewniając większą precyzję. Każda z nich posiada odpowiednią ilość ostrzy, która może być różna. Zaletą tych urządzeń, poza wspomnianą precyzją, jest szybkość golenia. Wadą jest natomiast wyższa niż w przypadku golarek foliowych cena. 

Czym kierować się podczas zakupu?

Dla mężczyzn, którym zależy na dowolnym regulowaniu długości zarostu, dobrym rozwiązaniem będzie zakup golarki z trymerem. O tym, jaka golarka do zarostu okaże się lepsza, tak naprawdę decyduje jakość urządzenia oraz indywidualne oczekiwania związane z jej działaniem. Niezależnie jednak od tego, na który rodzaj golarki się decydujemy, podczas jej zakupu powinniśmy uwzględnić kilka czynników. 

Pierwszym z nich jest wydajność urządzenia. Podobnie jak w przypadku zakupu innych sprzętów, należy sprawdzić zarówno czas ładowania, jak i czas jego pracy. Warto zauważyć, że rozbieżność w czasie potrzebnym do osiągnięcia pełnego stanu akumulatorów może być bardzo duża w zależności nie tylko od wybranego modelu, ale jego producenta i może wahać się w granicach od zaledwie godziny do nawet ośmiu. 

Równie ważna jest ilość ostrzy i ich rozmieszczenie. To właśnie te cechy odpowiadają za dokładność golenia i jego wygodę. Aby zapewnić sobie optymalne warunki, warto dopasować funkcjonalność golarki do własnych potrzeb, a więc preferowanej długości zarostu, częstotliwości golenia oraz oczywiście możliwości finansowych. Wiele bowiem zależy od tego, ile zamierzamy przeznaczyć na zakup urządzenia. Wybierając tańsze modele, musimy liczyć się z tym, że mogą one nie zapewnić takiej precyzji, jak ma to miejsce w przypadku golarek zaawansowanych technologicznie. 

Udostępnij:

Nieustraszony tropiciel najnowszych odkryć naukowych i ciekawostek medycznych.

Od lat fascynuje go temat wpływu aktywności ruchowej na długość ludzkiego życia. Jest entuzjastą aktywnego wypoczynku i leczniczych właściwości kąpieli termalnych.