Przejdź do treści

Gdzie kupować ubrania w dużych rozmiarach XXL, plus size?

Udostępnij:

Świat powoli odchodzi od już jakiś czas temu przyjętego „kanonu piękna” w rozmiarze 34-36 czy inaczej mówiąc XS lub S. Coraz częściej na wybiegach dla modelek pojawiają się kobiety w rozmiarach M, L, XL, a nawet XXL oraz plus size.

Co za tym idzie, hermetyczny świat mody zaczyna się otwierać na panie noszące większe rozmiary i coraz bardziej wychodzi naprzeciw ich potrzebom oraz oczekiwaniom. Dzięki temu kobiety puszyste, o bardziej okrągłych kształtach, mają obecnie spory wybór wśród eleganckich, modnych ubrań, dzięki którym mogą poczuć się równie pięknie i atrakcyjnie jak ich kilka rozmiarów mniejsze koleżanki.

Mimo wszystko jednak większe rozmiary ubrań nie są standardem w każdym sklepie, dlatego trzeba wiedzieć, gdzie ich szukać. A zatem, gdzie kupić duże rozmiary ubrań? 

Sieciówki z dużymi rozmiarami 

Zakupy w tak zwanych „sieciówkach”, czyli w popularnych sklepach, które mają liczne punkty nie tylko w Polsce, ale i na świecie, są doskonałym rozwiązaniem nie tylko pod względem finansowym. Sieciówki z odzieżą proponują bardzo atrakcyjne cenowo produkty, a jednocześnie ich jakość jest coraz wyższa. W związku z tym niskim kosztem można bez trudu skompletować naprawdę dobry jakościowo zestaw ubrań, który posłuży niezawodnie przez długi czas. 

Gdzie kupować ubrania w dużych rozmiarach XXL, plus size?


Jeszcze do niedawna problemem były jednak duże rozmiary w sieciówkach, a dokładniej rzecz ujmując… ich brak. Modne ubrania w rozmiarze 46, 44 czy nawet 42 były rzadkością i wybór w dużych rozmiarach był niewielki. Wobec tego krągłe kobiety były skazane po prostu na noszenie tego, co aktualnie było dostępne, ale niekoniecznie odpowiadało ich gustowi i oczekiwaniom.

Na szczęście teraz się to zmieniło – sieciówki z ubraniami coraz chętniej wychodzą naprzeciw potrzebom puszystych pań, oferując im niezwykle gustowne kreacje za przyzwoitą cenę. Co więcej, często nie jest to osobna linia ubrań, ale dokładnie te same śliczne, kuszące modele tunik, sukienek czy spodni, które występują w mniejszych rozmiarach. 

Modne ubrania w dużych rozmiarach w Internecie

Każda kobieta, która nie znajdzie dla siebie nic interesującego w sklepach stacjonarnych, śmiało może zajrzeć do Internetu. Tam można znaleźć wszystko, włącznie ze stronami sklepów, które zajmują się wyłącznie sprzedażą ubrań w większych rozmiarach.

Wybór jest niesamowity, a jeśli po otrzymaniu przesyłki okaże się, że odzież z jakichś względów nie spełnia oczekiwań, tak samo jak w standardowym sklepie, można ją zwrócić, wymienić, czy reklamować.

Jak szukać takich sklepów? Jeśli nie znamy nazwy konkretnego, wystarczy wpisać w pole wyszukiwarki hasło takie jak np. ubrania w rozmiarze 44-46czy sklepy z ubraniami XXL i gotowe! Teraz już wystarczy wejść na stronę danego sklepu, ustawić interesujące nas parametry (jak np. konkretny rozmiar, kolor, rodzaj odzieży, itp.) i przejrzeć dostępne propozycje. 

Stacjonarne sklepy z ubraniami XXL

Gdzie kupować ubrania w dużych rozmiarach XXL, plus size?


Poza popularnymi sieciówkami oraz sklepami internetowymi istnieją także liczne sklepy stacjonarne, których produkty dedykowane są wyłącznie puszystym kobietom. Wchodząc do takiego sklepu, nie musimy obawiać się o to, że nie znajdziemy rozmiaru dla siebie, co może się zdarzyć w przypadku wizyty w standardowych sklepach, gdzie występują ubrania głównie w rozmiarach od XS/S do L/XL.

W miejscach takich z powodzeniem można odnaleźć bardzo ciekawe ubrania, zarówno do noszenia na co dzień, jak i eleganckie, wyjściowe. Coraz większy wybór wśród kolekcji ubrań i samych sklepów sprawia, że kobiety plus size czy XXL bez problemu skompletują swoją szafę zgodnie z własnym gustem i upodobaniami. 

Modne ubrania damskie XL i większe – jaka jest ich cena?

Wielu osobom wydaje się, że większe rozmiary równoznaczne są automatycznie ze znacznie większymi kosztami zakupu. Nie jest to jednak prawdą. W zdecydowanej większości wspomnianych już sieciówek ten sam model określonej odzieży w rozmiarze XL kosztuje tyle samo co np. M czy S.

Zarówno bluzki, tuniki, spodnie, sukienki i inne części garderoby z powodzeniem można nabyć już za kilkadziesiąt złotych, a w czasie szalonych wyprzedaży i obniżek nawet za kilka czy kilkanaście złotych! Więcej informacji na temat tego, jak kupować w atrakcyjnej cenie, znajduje się w artykule „Szał wyprzedaży – co warto kupić, by zaoszczędzić?

Udostępnij:

Miłośniczka wszelkiej aktywności domowej. Żona idealna (przynajmniej tak twierdzi jej mąż).

Kocha nieskomplikowane przepisy i proste smaki. Jak sama mówi, realizuje się wymyślając nowe koktajle owocowo-warzywne. Wyznawczyni zasady, że uśmiech otwiera wszystkich i wszystko (z wyjątkiem puszki fasolki!).