Przejdź do treści

Zabieg parafinowy na dłonie

Udostępnij:

Śmiało można powiedzieć, że dłonie są „wizytówką” każdego człowieka. Tymczasem spierzchnięta, wysuszona i popękana skóra nie wygląda zbyt efektownie. Na rynku istnieje wiele różnych rodzajów kremów, które w założeniu powinny nam pomóc rozwiązać problem przesuszonej skóry dłoni.

Niestety, w przypadku mocno wysuszonej i popękanej skóry, korzystanie wyłącznie z kosmetyków pielęgnacyjnych może okazać się niewystarczające. W takiej sytuacji, powinniśmy pomyśleć o wykonaniu zabiegu parafinowego na dłonie. Co to takiego i jak go przeprowadzić?

Na czym polega zabieg parafinowy?

Parafina do rąk to rodzaj węglowodoru nienasyconego. Charakteryzuje się tym, że po nagrzaniu bardzo długo utrzymuje ciepło. Ponadto parafina, po wniknięciu w głąb skóry, blokuje dostęp powietrza do niej. Dzięki temu składniki odżywcze zawarte w parafinie lepiej, a przede wszystkim głębiej, wnikają w strukturę skóry.

Co ważne, parafina może być stosowana nie tylko na dłonie, ale również na twarz czy stopy. Za jej główne zalety uznaje się opóźnianie procesów starzenia oraz pozytywny wpływ na kondycję skóry, co można zaobserwować w dość krótkim czasie od rozpoczęcia jej stosowania.

Z zabiegu parafinowego na dłonie można skorzystać praktycznie w każdym salonie kosmetycznym. Składa się on z kilku etapów. Pierwszym z nich jest wykonanie delikatnego peelingu dłoni. W ten sposób usuwany jest martwy naskórek, dzięki czemu parafina może się lepiej wchłonąć. Następnie nakładany jest specjalny preparat odżywczy, a w dalszej kolejności parafina – musi ona zostać podgrzana do odpowiedniej temperatury. Zanurza się w niej dłonie do momentu uzyskania na nich grubej warstwy substancji.

Kolejnym etapem jest nałożenie specjalnych rękawic, które mają pomóc w utrzymaniu ciepła. W ten sposób zastosowana parafina powinna być utrzymywana na dłoniach przez około 20 minut, a następnie usunięta. Na koniec warto nałożyć na dłonie odżywcze serum.

Zabieg ten nie wiąże się z żadnym dyskomfortem – wręcz przeciwnie, jest bardzo przyjemny, a jego pierwsze efekty możemy zauważyć od razu.

Parafina na dłonie w domu

Wykonanie zabiegu parafinowego na dłonie zapewnia efekt wygładzonej i zmiękczonej skóry. Ponadto zabieg głęboko nawilża, usuwa przesuszenia występujące miejscowo, a także redukuje drobne zmarszczki. Przyczynia się również do poprawy stanu paznokci i niweluje przebarwienia pojawiające się na dłoniach.

Zabieg parafinowy częściej powinien być wykonywany w okresie jesienno–zimowym, kiedy nasza skóra jest szczególnie narażona na przesuszenia i podrażnienia. Nie ma jednak przeciwwskazań do wykonywania go również wiosną czy latem.

Decydując się na zabieg parafinowy, szczególnie pierwszym razem, warto udać się do profesjonalnego salonu kosmetycznego. Wówczas będziemy mogli krok po kroku zaobserwować kolejne etapy. Później z powodzeniem możemy zdecydować się na zabieg parafinowy na dłonie w domu. W ten sposób sporo zaoszczędzimy, a efekt będzie równie dobry.

Do samodzielnego wykonania zabiegu w domu potrzebne są: urządzenie do podgrzania parafiny, sama parafina, woreczki foliowe, ciepłe rękawiczki oraz odżywczy krem do rąk. Natomiast sam zabieg przeprowadza się tak jak w salonie kosmetycznym.

Parafiniarkę, czyli urządzenie do podgrzewania parafiny, możemy nabyć w sklepach zaopatrujących salony kosmetyczne oraz w sklepach internetowych. Sama parafina jest dostępna w aptekach i drogeriach.

Zabieg parafinowy


Na koniec warto wspomnieć o przeciwwskazaniach do wykonywania zabiegu. Zabieg parafinowy odradzany jest osobom cierpiącym na osteoporozę, ze względu na ryzyko wypłukiwania białka, zwłaszcza podczas częstego wykonywania kuracji.

Przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu parafinowego jest również egzema, czyli choroba skórna charakteryzująca się zaczerwienieniem oraz łuszczeniem skóry. Również osoby zmagające się z problemem grzybicy skóry oraz grzybicy paznokci nie powinny decydować się na tego rodzaju zabieg, podobnie jak osoby uczulone na parafinę.

Jeżeli mamy kłopoty z dłońmi, ale nie wiemy, co jest ich przyczyną, przed pierwszym zabiegiem warto wybrać się np. do dermatologa. Oceni on stan skóry i doradzi bądź odradzi przeprowadzenie zabiegu parafinowego na dłonie.

Udostępnij:

Miłośniczka wszelkiej aktywności domowej. Żona idealna (przynajmniej tak twierdzi jej mąż).

Kocha nieskomplikowane przepisy i proste smaki. Jak sama mówi, realizuje się wymyślając nowe koktajle owocowo-warzywne. Wyznawczyni zasady, że uśmiech otwiera wszystkich i wszystko (z wyjątkiem puszki fasolki!).