Przejdź do treści

Elektroniczna niania – must have dla noworodka i jego rodziców

Udostępnij:

Dla wszystkich rodziców dobro i bezpieczeństwo dziecka jest najważniejsze. Obowiązki domowe często absorbują kobiety, które chciałyby mieć oko na swojego śpiącego maluszka. Z pomocą przychodzi elektryczna niania, która wykrywa płacz dziecka, a także moment, kiedy się obudzi.

Kiedy warto kupić elektroniczną nianię?

Elektroniczna niania dla niektórych par może okazać się zbędnym gadżetem, jednak przydaje się w naprawdę wielu sytuacjach. Warto ją kupić w przypadku dużego domu z ogrodem czy tarasem. Można się wówczas oddać innym obowiązkom lub przyjemnościom, nie martwiąc się o dziecko.

Urządzenie to jest niezastąpione w przypadku rozmów telefonicznych oraz wtedy, gdy pracuje się zdalnie i wymagane jest skupienie. Jeżeli maluch jest wcześniakiem, cierpi na inne dolegliwości lub śpi w osobnym pokoju, warto pomyśleć o zaopatrzeniu się w ten gadżet dla dzieci. Urządzenie to przydaje się również podczas wizyt znajomych lub rodziny.

Wyposażenie i działanie

Ten nowoczesny gadżet dla dzieci, a właściwie dla rodziców, może być wyposażony w czujniki temperatury i wilgotności, kamerę oraz moduł monitorujący oddech. Zestaw składa się z dwóch nadajników. Jeden z nich rodzic umieszcza w pokoju dziecka, a drugi zabiera ze sobą. Urządzenie pozostaje w trybie czuwania. Kiedy dziecko się obudzi lub zacznie płakać, gadżet włącza się i przekazuje komunikat.

Rodzaje elektronicznych niań

Elektroniczna niania - gadżet dla dzieci


Są różne rodzaje elektronicznych niań. Choć działanie zarówno analogowych, jak i cyfrowych jest bardzo podobne, to różnią się sposobem przekazu pomiędzy nadajnikami.

Analogowe nianie mogą być zakłócane innymi urządzeniami, jednak producenci tego gadżetu stworzyli wiele kanałów do odbioru, co znacznie ułatwia radzenie sobie ze zniekształceniami. Plusem analogowej niani jest niższa cena i silniejszy sygnał. Istnieją urządzenia, które umożliwiają komunikację na obszarze od 2 do aż 5 kilometrów. Analogową nianię można nabyć za około 120 zł.

W przypadku cyfrowych niań sygnał jest kodowany, co uniemożliwia jakiekolwiek zniekształcenia. Sam zasięg jest jednak słaby, ponieważ można się komunikować na obszarze 600 metrów. Ceny elektronicznych niań bywają wysokie. Za najprostsze modele zapłacimy co najmniej 120 złotych.

Istnieją jednak takie, do których można podłączyć kilka kamer. Są to urządzenia z możliwością monitorowania także przy pomocy komputerów czy smartfonów, zarówno w dzień, jak i w nocy. Niektóre elektroniczne nianie umożliwiają nagranie głosu rodzica, którego dziecko może słuchać, kiedy się obudzi. Pozwala to na mówienie do maluszka, zanim rodzic do niego przyjdzie.

Monitor oddechu – działanie

Dla wielu mam bardzo ważne jest, aby elektroniczna niania posiadała monitor oddechu. Pomaga to kontrolować, czy oddech dziecka jest prawidłowy i spokojny. Jest to przydatna funkcja, szczególnie wtedy, gdy dziecko jest wcześniakiem, a masa jego ciała jest niska.

Modele elektronicznych niań z monitorem oddechu dają poczucie, że dziecko jest bezpieczne. Posiadają w zestawie dwa urządzenia. Jedno urządzenie to zespół czujników, które mogą być umieszczone pod materacem i kontrolować oddech niemowlęcia, a drugie to zwyczajny odbiornik reagujący na nieprawidłowości.

Jeżeli od pierwszego oddechu minęło około 20 sekund i nie pojawił się kolejny, monitor oddechu wyśle sygnał dźwiękowy, który ma pobudzić dziecko. Jeśli dalej nie ma reakcji, wszczyna alarm. Elektroniczne nianie informują również rodziców wtedy, gdy dziecka nie ma w łóżeczku.

Elektroniczna niania to obecnie must have każdej mamy i taty, dzięki któremu znajdą oni czas, by odpocząć i pobyć chwilę razem, mając jednocześnie pewność, że maluch śpi spokojnie i nic mu nie grozi.

Udostępnij:

Amator domowych gier zręcznościowych – zwłaszcza tych, które wymagają użycia wiertarki.

Nie ma takiej rzeczy, której nie próbowałby naprawić. Dla rodziny jest w stanie zrobić wszystko – nawet zacerować dziurę w hamaku. Strychy i piwnice nie mają przed nim tajemnic.