Przejdź do treści

Liposukcja kawitacyjna – na czym polega zabieg?

Udostępnij:

Liposukcja kawitacyjna to zabieg medycyny estetycznej, który umożliwia pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej bez użycia skalpela. Polega ona na wykorzystaniu wiązek ultradźwiękowych w celu rozbicia komórek tłuszczowych. Liposukcja kawitacyjna jest bezbolesna i bezpieczna, jednak posiada także szereg przeciwwskazań i nie każdy będzie mógł się jej poddać.

Liposukcja kawitacyjna – jak wygląda zabieg, jaka jest jego cena i jakie przynosi efekty

Liposukcja kawitacyjna, jak sama jej nazwa wskazuje, wykorzystuje zjawisko kawitacji. Polega ono na wywołaniu drgań w tkance tłuszczowej. Do jej wykonania wykorzystuje się specjalne głowice, które emitują fale ultradźwiękowe. Pod wpływem energii błona komórkowa ulega uszkodzeniu, glicerol i wolne kwasy tłuszczowe zostają uwolnione, a następnie wydalone przez wątrobę.

Liposukcja kawitacyjna jest bezinwazyjna, bezbolesna i w odróżnieniu od klasycznej liposukcji zazwyczaj nie występują po niej skutki uboczne oraz nie wiąże się z koniecznością nacięć.

Zabieg liposukcji kawitacyjnej oprócz rozbicia tkanki tłuszczowej wzmacnia elastyczność skóry oraz zmniejsza widoczność cellulitu. Umożliwia on pozbycie się tłuszczu opornego na dietę oraz ćwiczenia fizyczne, czyli tego, który zalega na brzuchu, ramionach, talii, biodrach, udach, plecach, kolanach i łydkach. Liposukcja kawitacyjna pobudza krążenie oraz procesy metaboliczne, a także ujędrnia skórę.

Żeby efekty liposukcji kawitacyjnej były satysfakcjonujące, niezbędna będzie seria kilku zabiegów. Większość osób potrzebuje od trzech do dziesięciu, wykonywanych raz lub dwa razy w tygodniu. Cena pojedynczego zabiegu, w zależności od preferowanego miejsca, waha się w granicach od 70 do 150 zł. Za serię zabiegów należy zatem zapłacić około 600-1000 zł.

Liposukcja kawitacyjna – wskazania i przeciwwskazania do zabiegu

Liposukcja kawitacyjna

Zabieg liposukcji kawitacyjnej polecany jest osobom, które borykają się z miejscową otyłością, a także tym, którym zależy na wymodelowaniu i wyszczupleniu sylwetki, zlikwidowaniu cellulitu oraz ujędrnieniu ciała. Może być z powodzeniem wykonywany zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn.

Mimo że liposukcja kawitacyjna jest bezpieczna i nieinwazyjna, nie każdy może się jej poddać. Mowa przede wszystkim o osobach, które cierpią na choroby nowotworowe, osteoporozę, choroby endokrynologiczne, niewydolność wątroby, serca, krążenia i nadciśnienie tętnicze.

Przeciwwskazaniami są ponadto ciąża oraz karmienie piersią, zaburzenia krzepliwości krwi, zmiany skórne (wypryski, blizny, rany), wszczepione zastawki lub rozrusznik serca, a także przyjmowanie leków hormonalnych.

Liposukcja kawitacyjna – skutki uboczne

Liposukcja kawitacyjna ze względu na swoją nieinwazyjność zazwyczaj nie wywołuje skutków ubocznych. Niekiedy może pojawić się zaczerwienienie lub siniaki. Bardzo rzadko zdarza się, że zabieg wywołuje poparzenie naskórka. Do takiej sytuacji dochodzi najczęściej, gdy jest on wykonywany przez osobę, która nie posiada do tego niezbędnych kwalifikacji.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto sprawdzić opinie na temat wybranego gabinetu lub kliniki. Zabiegi wykonywane przez profesjonalnych kosmetologów, nie niosą ze sobą groźnych dla zdrowia powikłań i skutków ubocznych. Przy wyborze miejsca warto zwrócić uwagę na kilka aspektów – kwalifikacje personelu, sprzęt używany do zabiegów i czystość.

Mimo że liposukcja kawitacyjna jest nieinwazyjna, miejsce, w którym wykonywany jest zabieg, powinno być sterylne. Mowa o używaniu jednorazowych narzędzi i rękawiczek oraz sterylizowaniu urządzeń. Wszystkie przedmioty, które będą miały styczność z ciałem, także fotele czy leżanki, powinny zostać zdezynfekowane. Profesjonalny gabinet kosmetyczny korzysta ze sprzętu i kosmetyków najwyższej jakości, nie zaś z ich tańszych zamienników.

Liposukcja kawitacyjna - zabieg medycyny estetycznej

Ewentualne wątpliwości może także rozwiać wywiad z osobą, która będzie przeprowadzała liposukcję kawitacyjną. Warto zapytać o jej doświadczenie, ukończone kursy kosmetyczne oraz szkoły. Dobrym znakiem jest posiadane tytułu technika lub licencjata, jednak nie są one niezbędne.

Wybór profesjonalnego gabinetu i wykwalifikowanego kosmetologa to nie tylko gwarancja dobrze wykonanego zabiegu, ale także pewność, że naszemu życiu lub zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Dzięki liposukcji kawitacyjnej, możliwe jest pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej bez konieczności interwencji chirurgicznej. Mimo, że jest ona bezpieczna i bezbolesna, nie każdy będzie mógł się jej poddać. Więcej na temat medycyny estetycznej przeczytasz w artykule „Zabiegi medycyny estetycznej – czy warto?”

Udostępnij:

Poszukiwaczka przygód i odkrywczyni nowych szlaków. Współpracuje z wieloma pismami podróżniczymi.

Chętnie testuje nowe miejsca i nowe smaki. Ekspertka w dziedzinie tanich podróży po Azji. Idealny odpoczynek to dla niej podróż w nieznane.