Przejdź do treści

Depilatory IPL - czy warto i jaki wybrać?

Udostępnij:

Niechciane owłosienie jest problemem wielu kobiet, a w szczególności tych, które posiadają dość jasną karnację przy stosunkowo ciemnych włosach. Znasz to aż za dobrze? Obecnie istnieje bardzo wiele metod usuwania zbędnego owłosienia z każdej partii ciała, jednak niemal każda z nich wiąże się z bólem (w najlepszym wypadku ze sporym dyskomfortem) i podrażnieniami albo daje jedynie krótkotrwały efekt, przy którym poniesione koszty są zupełnie nieadekwatne do efektywności zabiegu. Czy jest na to jakiś sposób? Odpowiedzią na Twoje potrzeby może okazać się domowy laser IPL. Co to jest i jak działa? Sprawdź już teraz!

Nierówna walka ze zbędnym owłosieniem – dlaczego jest tak trudna?

Jak już wspomnieliśmy, istnieje wiele metod usuwania owłosienia, m.in. tradycyjne golenie przy pomocy maszynek jednorazowych, depilacja woskiem, pastą cukrową czy depilatorem. Są to najpopularniejsze rozwiązania, stosunkowo tanie, ale nieprzynoszące spektakularnych efektów. W przypadku standardowego golenia włoski odrastają już nawet po 1–2 dniach, równie szybko zaczynają być widoczne, a skóra przestaje być gładka i przyjemna w dotyku. Dzieje się tak dlatego, że usuwana jest wyłącznie część włosa, która znajduje się na powierzchni skóry

Znacznie lepsze efekty przynosi depilacja pastą, woskiem czy depilatorem. W tym przypadku włos usuwany jest wraz z cebulką, dlatego odrasta dłużej, a efekty depilacji tego typu utrzymują się średnio 3–4 tygodnie. Jest to uzależnione od indywidualnych predyspozycji i tempa wzrostu włosa. Niestety są to zabiegi, które trudno zaliczyć do przyjemnych. Często też pojawiają się po nich podrażnienia (m.in. charakterystyczne czerwone plamki i stany zapalne), które dodatkowo szpecą skórę. Poza tym nie da się w czasie jednego zabiegu usunąć 100 procent włosów. Rosną one w różnym tempie, dlatego niedługo po depilacji mogą pojawiać się pojedyncze włoski, które będą burzyć cały efekt okupiony niejednokrotnie bólem i łzami. Czy jest na to jakaś rada? Tak!

Profesjonalny depilator laserowy oraz depilator IPL

Profesjonalny depilator laserowy oraz depilator IPL


Warto w tym miejscu wyjaśnić jedną istotną kwestię – depilatory laserowe to nie to samo co depilatory IPL. Mają one co prawda zbliżone działanie, ale są to dwa zupełnie różne urządzenia – błędnie utożsamiane ze sobą. Jeszcze do niedawna zabiegi przy użyciu tego rodzaju sprzętów można było wykonywać wyłącznie w salonach kosmetycznych, co wiązało się z dużymi wydatkami. Teraz już bez problemu możesz nabyć domowy laser IPL. Dlaczego właśnie IPL, a nie standardowe laserowe depilatory?

Argumentów przemawiających za wyższością IPL nad standardowym laserem jest wiele. Przede wszystkim czas pojedynczego zabiegu jest nieporównywalnie krótszy niż w przypadku depilacji laserem. Dzieje się tak dlatego, że IPL jednorazowo obejmuje większy fragment ciała niż laser. W związku z tym depilacja np. owłosienia pod pachami zajmuje zaledwie 5 do maksymalnie 10 minut w przypadku IPL i nawet do 40 minut w przypadku lasera. 

Depilator IPL, ze względu na to, że wysyła fale o różnych długościach oraz w rozmaitych kierunkach, niszczy cebulki włosów, które rosną na różnej głębokości. Ponadto profesjonalne urządzenia tego typu umożliwiają usuwanie włosów u osób z każdym typem karnacji, zaś klasyczne lasery radzą sobie głównie z usuwaniem owłosienia ciemnego. Kolejną niekwestionowaną zaletą depilatorów IPL jest duży komfort podczas zabiegu, bowiem nie jest on bolesny i nie powoduje podrażnień, w przeciwieństwie do depilacji laserem. W związku z tym można go stosować nawet do depilacji skóry naczynkowej i wrażliwej. 

Jaki depilator IPL wybrać?

Jaki depilator IPL wybrać?


Przede wszystkim taki, który cieszy się dobrą opinią użytkowników, a te w dobie Internetu możesz znaleźć bez trudu w dużej ilości. Dobre urządzenie domowe IPL musi charakteryzować się m.in. długą żywotnością lampy (minimum 20 lat), szybkością depilacji, ergonomicznym kształtem (aby było wygodne w użytkowaniu), atestami zapewniającymi bezpieczeństwo użytkowania oraz dodatkowymi akcesoriami, jak np. wymienne nasadki do depilacji różnych części ciała. Ważne jest również to, aby depilator mógł działać bezprzewodowo. Ze względu na to, że wybór IPL jest ważną kwestią, musisz poświęcić na niego sporo czasu. Zanim nabędziesz urządzenie, koniecznie porównaj propozycje najlepszych marek i sprawdź szczegółowo parametry. 

Depilator IPL – cena

Ceny tego rodzaju urządzeń mają dość dużą rozpiętość. Mieszczą się w granicach od około 500 do nawet ponad 2000 zł. Na koszt wpływ ma nie tylko renoma marki, ale też wspomniane wyżej parametry. Czasem warto zainwestować nieco więcej, aby zyskać depilator niezawodny, który posłuży przez wiele lat. Jeśli chcesz poznać więcej interesujących nowinek technologicznych, koniecznie zapoznaj się z artykułem pod tytułem „Zainwestuj w gadżety, które odmienią Twoje życie”.

Udostępnij:

Miłośniczka wszelkiej aktywności domowej. Żona idealna (przynajmniej tak twierdzi jej mąż).

Kocha nieskomplikowane przepisy i proste smaki. Jak sama mówi, realizuje się wymyślając nowe koktajle owocowo-warzywne. Wyznawczyni zasady, że uśmiech otwiera wszystkich i wszystko (z wyjątkiem puszki fasolki!).