Przejdź do treści

Niesforne brwi – jak je ujarzmić, jak malować i regulować w zaciszu domu?

Udostępnij:

Regulacja brwi to zabieg, który można wykonać samemu w domu. Wystarczy kilka prób oraz chwila cierpliwości, aby znaleźć własny sposób na ich kształtowanie. Nie należy zmieniać na siłę kształtu brwi. Można lekko przedłużyć brwi, wyrównać ich naturalną linię, aby pasowały do kształtu twarzy.

Wygląd brwi nie może odstraszać. Przede wszystkim nie wolno przesadnie wyskubywać włosków. Wiele kobiet popełnia ten błąd i w miejsce brwi rysuje ciemne, cienkie kreski, co nie jest korzystne dla wyglądu twarzy. Pęsetą należy usuwać jedynie włoski, które wychodzą poza naturalną linię brwi.

W przypadku gęstych brwi można wyskubywać włoski od dołu, jednak należy robić to ostrożnie. Może zdarzyć się, że skóra będzie po zabiegu podrażniona. Najlepszym sposobem na to jest przyłożenie owiniętej w chusteczkę kostki lodu do zaczerwienionego miejsca.

Jeżeli zależy nam na drastycznej zmianie kształtu, warto pomyśleć o profesjonalnej kosmetyczce, która pomoże wyznaczyć nam odpowiedni kształt łuku brwiowego. Regulacja brwi woskiem lub pęsetą zaczyna się już od około 25 zł.

Kształt brwi a kształt twarzy

Młoda kobieta maluje brwi

Kształt brwi musi być dostosowany do kształtu twarzy. W przypadku owalnej twarzy najlepiej sprawdza się łagodny łuk, który delikatnie zwęża się w kierunku skroni. Okrągła buzia wymaga natomiast wydłużenia i zwężenia, na co pozwoli wyciągnięcie łuku w górę oraz poprowadzenie końcówek w dół.

Wszystko jednak musi być zrobione tak, aby linia brwi układała się łagodnie. Jeśli kształt twarzy jest bardziej trójkątny, łuk powinien lekko unosić się w kierunku skroni. Z kolei w przypadku kwadratowej twarzy należy dążyć do tego, by brwi od środka powieki zwężały się, a następnie przechodziły w subtelny sposób w linię prostą.

Makijaż brwi

Kolor brwi musi być zbliżony do naturalnego (taki jak u nasady włosów), aby nie uzyskać śmiesznego lub upiornego wyrazu twarzy. W przypadku blondynek odcień może być dwa tony ciemniejszy, natomiast brunetki powinny mieć nieco jaśniejszy kolor od swoich włosów.

Przed malowaniem brwi, należy je wyszczotkować. Często do kredek dołączony jest grzebyczek, co znacznie ułatwia wykonywanie makijażu. Kiedy brwi są już wymodelowane i gładkie można przystąpić do malowania.

Aby zrobić estetyczny makijaż brwi można użyć pomad, kredek do brwi oraz cieni. Pomady do brwi są najtrwalsze. Dzięki nim możemy uzyskać ostrzejsze linie, a także stopniować efekt nasycenia. Natomiast cienie do brwi dają o wiele bardziej miękki efekt.

Ostrzejszą linię możemy uzyskać, nakładając kosmetyk na mokre brwi. Do malowania brwi możemy użyć kredki, która jest dość trwała oraz precyzyjna i w głównej mierze służy do wypełnienia łuku.

Kobieta wykonuje hennę brwi

Innym wyjściem jest henna. Hennę możemy nabyć w drogeriach w postaci proszku lub żelu (kremu). Jest ona dostępna w wielu kolorach – od najjaśniejszych do najciemniejszych odcieni. Henna w proszku barwi brwi mocniej, a także jest trwalsza. Przed nałożeniem należy zmieszać ją z wodą utlenioną. Natomiast henna żelowa barwi delikatniej, dlatego warto się na nią zdecydować w przypadku pierwszego farbowania.

Na 24 godziny przed nałożeniem henny należy wykonać próbę, a podczas właściwego nakładania na brwi trzeba uważać, żeby henna nie dostała się do oczu. Bezpiecznym rozwiązaniem jest nałożenie tłustego kremu lub wazeliny, aby nie zabarwić skóry naokoło. Nakładając hennę, trzeba delikatnie dotykać włosków, aby efekt był naturalny. Po około 10 minutach preparat należy zmyć.

Brwi muszą wyglądać naturalnie i estetycznie. Odpowiedni makijaż sprawi, że niedoskonałości zostaną ukryte, a brwi będą miały ładny kolor i kształt. Więcej na temat robienia makijażu znajdą państwo tutaj.

Udostępnij:

Miłośniczka wszelkiej aktywności domowej. Żona idealna (przynajmniej tak twierdzi jej mąż).

Kocha nieskomplikowane przepisy i proste smaki. Jak sama mówi, realizuje się wymyślając nowe koktajle owocowo-warzywne. Wyznawczyni zasady, że uśmiech otwiera wszystkich i wszystko (z wyjątkiem puszki fasolki!).