Przejdź do treści

Bielizna wyszczuplająca – jakich efektów można się spodziewać?

Udostępnij:

Odpowiednio dobrana bielizna wyszczuplająca może zdziałać prawdziwe cuda. Dzięki niej możemy nosić dopasowane ubrania, które dodatkowo podkreślą we właściwy sposób naszą figurę. Trzeba jednak pamiętać, aby wybierać bieliznę wyszczuplającą jak najlepszej jakości. Dzięki temu podczas jej noszenia będziemy czuć się komfortowo i unikniemy podrażnień skóry. Na co jeszcze zwrócić uwagę i jak kupować bieliznę wyszczuplającą? Oto kilka wskazówek.

Bielizna wyszczuplająca – gdzie kupić i na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim należy pamiętać, że bielizna wyszczuplająca nie nadaje się do codziennego użytku. Najlepiej zakładać ją na specjalne okazje, które wymagają wyjątkowego stroju. Kolejną ważną kwestią jest to, że bielizna wyszczuplającą musi mieć odpowiedni rozmiar. Błędnym okazuje się być przekonanie, że podczas jej zakupu najlepiej zdecydować się na rozmiar mniejszy niż ten, w którym kupujemy zwykłą bieliznę. Decydując się na taki krok, możemy być pewne, że nie uzyskamy pożądanego efektu, a wręcz przeciwnie – z pewnością wszystkie mankamenty sylwetki, które chciałyśmy zamaskować, zostaną uwidocznione. 

Jak dobrać majtki wyszczuplające? Przede wszystkim musimy znać obwód swoich bioder – najlepiej zmierzyć go przed wyjściem do sklepu. Kupując zaś gorsety lub body, dodatkowo musimy poznać obwód pasa oraz biustu. Noszenie zbyt małej bielizny wyszczuplającej może skutkować nie tylko nieestetycznym wyglądem, ale też przyczynić się do problemów zdrowotnych – zwłaszcza, kiedy będzie ona wykorzystywana na co dzień. Wówczas mogą wystąpić bóle brzucha, a także niedokrwienia w miejscach, w których nacisk bielizny był zbyt mocny i trwał za długo.

Bielizna korygująca – jaka najlepsza?
 

Bielizna korygująca – jaka najlepsza?


Zanim zdecydujemy się na konkretny rodzaj bielizny, musimy zastanowić się, czego tak naprawdę oczekujemy od bielizny wyszczuplającej. Istnieją cztery podstawowe funkcje, jakie bielizna tego rodzaju spełnia. Należą do nich: wysmuklenie talii oraz ud, spłaszczenie brzucha, podniesienie pośladków, a także podniesienie piersi. Jeśli zależy nam na wszystkich tych aspektach, możemy zakupić taki typ bielizny, który za sprawą zastosowanych rozwiązań będzie spełniał kilka funkcji jednocześnie, a nawet wszystkie. 

Przed dokonaniem zakupu warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego została wykonana bielizna. Dobrze, żeby skóra przez cały czas mogła swobodnie oddychać. Najlepiej sprawdza się połączenie syntetycznych i naturalnych materiałów, takich jak guma, poliester wysokiej jakości, wiskoza i elastan. Bielizna wyszczuplająca wykonana z innych tworzyw może spowodować dyskomfort noszenia, a nawet świąd czy pieczenie. Ponadto materiał złej jakości będzie powodował nadmierną potliwość skóry, co może bezpośrednio przełożyć się na zwiększoną podatność skóry na zakażenia oraz zapalenie mieszków włosowych. 

Cena bielizny wyszczuplającej

Koszt, jaki wiąże się z zakupem bielizny wyszczuplającej, waha się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Cena zależy od producenta, ale również od rodzaju bielizny. Cena samych majtek będzie oczywiście niższa niż np. body czy gorsetu. Aby zredukować wydatki, możemy zdecydować się na zakup tego rodzaju bielizny w sklepach online. Może się jednak okazać, że rozmiar, który wybrałyśmy, jest nieprawidłowy. Dlatego najlepiej kupować bieliznę wyszczuplającą w sklepach stacjonarnych i skorzystać też z podpowiedzi i wskazówek profesjonalistów, którzy na co dzień zajmują się doborem bielizny. 

Cena w sklepach stacjonarnych może być nieco wyższa, ale bielizna wyszczuplająca będzie odpowiednio dopasowana. Aby niepotrzebnie nie przepłacać, warto porównać oferty kilku sklepów, pamiętając przy tym, że wiele sieciówek działa na zasadzie outletu, w którym dostępne są końcówki aktualnych kolekcji. Kupując w ten sposób, możemy liczyć nawet na kilkudziesięcioprocentowe obniżki cen. Więcej na temat korzystania z okazji cenowych można dowiedzieć się czytając artykuł Szał wyprzedaży - co warto kupić, by zaoszczędzić?"

Udostępnij:

Miłośniczka wszelkiej aktywności domowej. Żona idealna (przynajmniej tak twierdzi jej mąż).

Kocha nieskomplikowane przepisy i proste smaki. Jak sama mówi, realizuje się wymyślając nowe koktajle owocowo-warzywne. Wyznawczyni zasady, że uśmiech otwiera wszystkich i wszystko (z wyjątkiem puszki fasolki!).