Przejdź do treści

5 zabiegów regeneracyjnych na włosy, w które warto zainwestować

Udostępnij:

Piękne włosy to wizytówka każdej kobiety. Jednak nawet dbając o nie na co dzień, stosując odżywki i balsamy, ograniczając do minimum korzystanie z prostownic i lokówek, trudno jest utrzymywać  je w dobrej kondycji. Niestety zarówno przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach, wystawianie ich na słońce, używanie kosmetyków, które nie zawsze są przyjazne włosom, naraża je na uszkodzenia, utratę naturalnej sprężystości i połysku. Jak temu przeciwdziałać?

Strukturę włosa niszczy wiele czynników, począwszy od farbowania i rozjaśniania, a skończywszy nawet na zbyt częstym myciu włosów. Z czasem więc włosy przestają być ozdobą, a stają się problemem. Łatwo wówczas zauważyć, że zaczynają się łamać, puszyć, ba nawet wypadać. O pięknym, grubym, błyszczącym warkoczu można więc zapomnieć. Jednak dziś jest wiele sposobów, aby skutecznie poprawić stan włosów, a można to zrobić dzięki różnym zabiegom regeneracyjnym, oferowanym przez dobre salony fryzjerskie.

5 zabiegów regeneracyjnych na włosy

Sauna parowa

Od kilku lat, bardzo popularnym zabiegiem na włosy jest sauna parowa. Na umyte włosy nakłada się odżywczy preparat, najczęściej w formie ampułki, który jest dobierany do indywidualnych potrzeb klienta. Następnie włosy poddawane są działaniu pary wodnej, która ma temperaturę około 40 stopni Celsjusza. Pod wpływem ciepła otwierają się łuski włosa i dobroczynne substancje znacznie łatwiej wnikają w głąb jego struktury. Po zabiegu włosy trzeba stopniowo doprowadzić do temperatury otoczenia, tak aby łuski włosa się zamknęły. Sauna parowa to zabieg, który bardzo dobrze nawilża i wzmacnia włosy. Aby uzyskać najlepsze efekty należy wykonać 5 zabiegów, każdy w odstępie tygodnia. Minimalna cena zabiegu to około 50 złotych, a zależy ona od rodzaju preparatu, który zostanie wykorzystany.

Podczerwień

Na rynku pojawiło się urządzenie emitujące promieniowanie podczerwone oraz ultradźwięki, które swoim kształtem przypomina prostownicę. Jednak nie wytwarza ono tak wysokiej temperatury ale wykorzystując właśnie podczerwień lub ultradźwięki, za jego pomocą można wprowadzić dobroczynne substancje w głąb włosa. Dzięki temu można odżywiać, nawilżać i wzmacniać nawet najgłębsze struktury włosów. Cały zabieg w salonie kosmetycznym trwa około 45 minut, a kosztuje przynajmniej 60 złotych. Uzyskanie zadowalającej zmiany wyglądu i kondycji włosów wymaga co najmniej trzech zabiegów w miesiącu.

Czy botoks na włosy, to tradycyjny botoks?

5 zabiegów regeneracyjnych na włosy, w które warto zainwestować


Nazwa tego zabiegu wzięła się nie od nazwy popularnego botoksu a od sposobu aplikacji  serum na włosy. Preparat bowiem nakłada się strzykawką. Włosy należy umyć specjalnym szamponem oczyszczającym a następnie nałożyć serum, które dzięki metodzie aplikacji wniknie głęboko we wnętrze włosa i utworzy połączenia aminokwasów i keratyny. Dzięki temu włosy staną się mocniejsze, gładsze i bardziej lśniące. Efekty będą widoczne przez kilka tygodni a cena jednego zabiegu to średnio 50 złotych.

Keratyna

5 zabiegów regeneracyjnych na włosy, w które warto zainwestować


Wszystkie panie walczące latami z puszącymi się włosami, z włosami zniszczonymi przez farbowanie, rozjaśnianie czy czasami jeszcze trwałą ondulację, powinny skorzystać z keratynowego prostowania włosów. Ten zabieg można przeprowadzić na każdych włosach, nawet na tych ciągle pokrytych farbą lub mocno rozjaśnionych. 

Kreatyna jest naturalną substancją znajdująca się zarówno we włosach, jak i w paznokciach. Dzięki nałożeniu jej na włosy i wprowadzeniu we wszystkie warstwy struktury włosa osiąga się naprawdę spektakularne efekty. Włosy zostają trwale odbudowane, stają się proste, lśniące i niezwykle mocne. Efekty utrzymują się nawet przez 4–5 miesięcy, a łatwiej zauważyć je na cienkich niż na grubych włosach. Niestety koszty takiego zabiegu są bardzo wysokie i średnio trzeba wydać aż 500–600 złotych. Jednak nawet jeśli nie dysponuje się taką gotówką, a problemy z włosami rzeczywiście utrudniają życie, warto skorzystać z łatwych i prostych pożyczek Wonga i poddać się takiemu zabiegowi. 

Zabiegi rekonstrukcyjne

To zabiegi polecane szczególnie w przypadku rozdwajających się włosów bo wówczas najlepiej widać efekty takiej procedury. Rekonstrukcję wykonuje się na włosach zniszczonych, przeprowadzając najpierw oczyszczanie i wygładzanie porowatości włosów. Dopiero potem można wykonać rekonstrukcję za pomocą środka zawierającego kompleks aminokwasów, który odbudowuje i wzmacnia włosy. Końcowym etapem jest dogłębne nawilżanie. 

Po zabiegu włosy stają się gładkie i lśniące a efekty będą się utrzymywać przez 8–12 tygodni. Koszt takiego zabiegu to minimum 200 złotych.

Udostępnij:

Nieustraszony tropiciel najnowszych odkryć naukowych i ciekawostek medycznych.

Od lat fascynuje go temat wpływu aktywności ruchowej na długość ludzkiego życia. Jest entuzjastą aktywnego wypoczynku i leczniczych właściwości kąpieli termalnych.