Pożyczka przez Internet na konto

Pożyczka przez Internet na konto

Wielu osobom słowo „pożyczka” kojarzy się z koniecznością wizyty w placówce danej instytucji finansowej i złożeniem obszernych wyjaśnień na temat historii kredytowej. Okazuje się jednak, że proces przyznawania pożyczki może być dla potencjalnego Klienta znacznie bardziej przyjazny – każdy, kto zdecyduje się na zaciągnięcie zobowiązania w wonga.com, może to bowiem zrobić za pośrednictwem Internetu.

Jeszcze niedawno każda pożyczka wymagała osobistej wizyty Klienta w siedzibie instytucji finansowej. Wiązało się to z wielogodzinnymi kolejkami, a także żmudnym procesem weryfikacyjnym, który niejednokrotnie zajmował nawet kilka dni (co z kolei oznaczało konieczność odbycia kolejnej wizyty). Obecnie cała procedura jest nie tylko znacznie prostsza, ale także w całości odbywa się za pośrednictwem Internetu.

Pożyczka: kiedy potrzebny jest dodatkowy zastrzyk gotówki

Niemal każdy był w sytuacji, w której potrzebował dodatkowych środków finansowych , a w danej chwili nimi nie dysponował. Potrzeba zastrzyku gotówki jest zazwyczaj podyktowana niespodziewanymi wydatkami; może być to zarówno konieczność zakupu dodatkowych materiałów do remontu jak i chęć opłacenia dziecku wycieczki szkolnej, o której od dawna marzyło. Decyzja o pożyczce nie powinna być podejmowana pochopnie, jednak czasami zdecydowanie lepiej skorzystać z możliwości zaciągnięcia drobnego zobowiązania, niż żałować straconej szansy – na przykład na dokończenie remontu czy wysłanie dziecka na wycieczkę edukacyjną.

Pożyczka przez Internet

Obecnie cała procedura związana z przyznaniem pożyczki może zostać przeprowadzona w całości za pośrednictwem Internetu. Tak jest w przypadku wonga.com – wystarczy, że Klient zastosuje się do wskazówek zawartych na stronie internetowej serwisu. Co to oznacza? W pierwszej kolejności konieczny jest wybór kwoty zobowiązania oraz preferowanej długości okresu spłaty; Klient zaznacza wybrane wielkości za pomocą suwaków, znajdujących się na stronie głównej, dzięki czemu może od razu dowiedzieć się, ile wyniesie całkowity koszt zobowiązania. To bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ Klient może przeanalizować, jaki wariant pożyczki okaże się dla niego najkorzystniejszy.

Co dalej?

Kolejnym krokiem jest wypełnienie elektronicznego formularza, który również znajduje się na stronie głównej serwisu. Należy podać w nim niezbędne dane osobowe. Weryfikacja ze strony serwisu następuje zazwyczaj bardzo szybko, często nawet w ciągu kilku minut. Na czym polega ten proces? W pierwszej kolejności zostaje sprawdzona poprawność podanych danych osobowych, a potem następuje przegląd informacji na temat Klienta zawartych w BIK i rejestrach biur informacji gospodarczej. Przeprowadzenie weryfikacji jest konieczne ze względu na politykę firmy – wonga.com, dbając o uczciwość i rzetelność przeprowadzanych transakcji stara się podchodzić do prowadzonej przez siebie działalności w sposób jak najbardziej profesjonalny.

Po pozytywnej weryfikacji Klientowi zostaje przedstawiana umowa, a po akceptacji jej warunków otrzymuje on przelew na konto bankowe. W praktyce oznacza to, że zazwyczaj jeszcze tego samego dnia ma dostęp do pożyczonych pieniędzy.

Pożyczka na konto – dostępne możliwości

Klient, który zdecyduje się na pożyczkę za pośrednictwem serwisu wonga.com, może wybierać pomiędzy dwoma wariantami zobowiązania, czyli między pożyczką krótkoterminową i ratalną. W ramach pierwszej z nich, wnioskując po raz pierwszy Klient może uzyskać do 1500 zł na okres maksymalnie 60 dni; koszt takiej pożyczki wyniesie w tym wypadku jedynie 10 zł. Z kolei jeśli chodzi o pożyczkę ratalną, maksymalna kwota zobowiązania wynosi aż 20 000 zł, a jej spłata może być rozłożona nawet na okres 60 miesięcy. Zaletą pożyczki na konto bankowe jest niewątpliwie fakt, że cały proces odbywa się za pośrednictwem Internetu, a Klient nie musi nawet wychodzić z domu, by dowiedzieć się, jaki będzie całkowity koszt pożyczki lub by złożyć odpowiedni wniosek. To duże udogodnienie dla wszystkich osób, które większość czasu spędzają w pracy, a czas, który musieliby poświęcić na załatwienie formalności, mogą wykorzystać na dokończenie projektu lub spacer z najbliższymi.

Pożyczka przez Internet na konto: najważniejsze informacje

  • Obecnie wizyta w siedzibie placówki firmy oferującej pożyczki pozabankowe nie jest już konieczna. Wonga.com oferuje pożyczki przez Internet, prosto na konto bankowe Klienta.
  • Co należy zrobić, by móc uzyskać taką pożyczkę? Wystarczy wejść na stronę internetową serwisu, wybrać kwotę pożyczki i ustalić okres spłaty zobowiązania, a następnie wypełnić elektroniczny formularz. Należy zawrzeć w nim niezbędne dane, które będą konieczne do przeprowadzenia procesu weryfikacji.
  • W wonga.com proces weryfikacji Klientów jest niezbędny. Polega on na potwierdzeniu danych osobowych podanych przez osobę ubiegającą się o pożyczkę oraz na sprawdzeniu informacji dostępnych na jej temat w BIK i biurach informacji gospodarczej. To pozwala obu stronom na przeprowadzenie uczciwej transakcji.
  • Proces weryfikacji nie trwa zazwyczaj długo – najczęściej wystarczy zaledwie kilka minut by Klient został poinformowany o decyzji kredytowej. Jeśli jest ona pozytywna firma przesyła środki finansowe prosto na konto bankowe podane przez Klienta. Zaletą takiego rozwiązania jest niewątpliwie ogromna oszczędność czasu.
  • Osoby, które po raz pierwszy decydują się na zaciągnięcie pożyczki w wonga.com mogą skorzystać z opcji pożyczki krótkoterminowej (maksymalnie 1500 zł na 60 dni) lub ratalnej (maksymalnie 20 000 zł do spłaty w 60 ratach).

Grudzień, 2016