Pożyczka na rok w wonga.com

Pożyczka na rok w wonga.com

Nie chcesz brać pożyczki w banku, ale jednocześnie wolisz spłacić zobowiązanie dopiero po kilku miesiącach lub po roku? W wonga.com jest to możliwe – Klient może wziąć pożyczkę ratalną na okres nawet 18 miesięcy. Kiedy warto zdecydować się na skorzystanie z tej możliwości i jakie są jej zalety?
Pożyczki pozabankowe są zazwyczaj kojarzone z zobowiązaniami krótkoterminowymi. Okazuje się jednak, że wcale nie musi tak być – wonga.com oferuje swoim Klientom możliwość wzięcia pożyczki ratalnej na okres dłuższy niż kilka miesięcy; maksymalny okres spłaty w tym wypadku wynosi 18 miesięcy. Co warto wiedzieć o tej formie zobowiązania?

Pożyczka na rok: kiedy warto?

Niektórzy Klienci przed zaciągnięciem zobowiązania finansowego zastanawiają się, jaka forma pożyczki będzie w ich przypadku najkorzystniejsza. Zależy to od kilku czynników. Pierwszym i najważniejszym jest cel pożyczki, a tym samym – wysokość przyszłego zobowiązania. O ile na przykład zakup drobnego prezentu można sfinansować w ramach pożyczki krótkoterminowej, o tyle wykupienie zagranicznej wycieczki marzeń może być już trudniejsze do realizacji za pomocą takiego produktu finansowego. Pożyczka długoterminowa (czyli ratalna) to zatem najlepsze rozwiązanie w momencie, gdy planowany zakup wymaga większego nakładu środków. Warto jednak pamiętać o innych czynnikach. Spłata zobowiązania – czasem nawet i niezbyt wysokiego – nie zawsze jest możliwa w przeciągu miesiąca lub dwóch. Przyczyny mogą być różne - najczęściej Klienci mają zaplanowane już inne wydatki.

Zalety pożyczki na rok

18 miesięcy to bardzo dużo czasu. Klient, który zdecyduje się na pożyczkę ratalną, nie odczuje dzięki temu ciężaru zobowiązania. To szczególnie ważne w sytuacji, gdy pożyczka jest nieco większa, a oprócz zaciągniętego zobowiązania Klient ma już inne, zaplanowane wydatki. Warto dodać, że pożyczka na 365 dni zapewnia duży komfort i pozwala lepiej zaplanować swoje wydatki w dłuższej perspektywie czasu.

Pożyczka ratalna w wonga.com: dla kogo?

Pożyczkę ratalną w wonga.com może wziąć każdy, kto przejdzie pozytywnie proces weryfikacyjny. Nie ma zatem ograniczeń wiekowych (wystarczy być pełnoletnim) i zazwyczaj nie trzeba udowadniać wysokości swoich zarobków. Oferta ratalna wonga.com jest kierowana głównie do osób, które potrzebują komfortu w sferze finansowej i nie chcą zaciągać krótkoterminowych zobowiązań. Pożyczka na rok to także świetne rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie chcą w krótkim czasie wydawać dużych sum pieniędzy. Spłata rozłożona na raty jest zazwyczaj także korzystniejsza dla budżetu domowego, zwłaszcza w przypadku rodzin.

Zasady pożyczki ratalnej w wonga.com

Wonga.com oferuje swoim Klientom pożyczkę ratalną nawet na 18 miesięcy. Maksymalna kwota zobowiązania dla nowych Klientów to 5000 zł; koszt pożyczki jest uzależniony od kwoty pożyczki i okresu spłaty. Warto zaznaczyć, że Klient nie musi zaciągać zobowiązania na całe 18 miesięcy – równie dobrze może pożyczyć pieniądze na 5, 7 czy 10 miesięcy. Klient może sprawdzić koszt pożyczki na stronie głównej – wonga.com. Wystarczy, że odpowiednio ustawi znajdujące się tam suwaki (wysokość pożyczki + wybrany okres spłaty); pod spodem wyświetli się całkowity koszt zobowiązania.
Następnym krokiem do wzięcia pożyczki jest wypełnienie formularza. Uzupełnione dane osobowe zostaną poddane weryfikacji; sprawdzone zostaną także informacje na temat Klienta w BIK i biurach informacji gospodarczej.
Jeśli wynik weryfikacji będzie pozytywny, a Klient zawrze z wonga.com umowę; firma prześle na jego konto bankowe ustaloną wcześniej kwotę. Cały proces przyznawania pożyczki trwa zazwyczaj stosunkowo krótko; bardzo często Klient otrzymuje pieniądze jeszcze tego samego dnia.
Warto pamiętać, że pożyczka w wonga.com to pożyczka internetowa – cały proces odbywa się online, dzięki czemu Klient oszczędza czas, który musiałby poświęcić na wizytę w placówce. O kolejną pożyczkę można także wnioskować telefonicznie.