Pożyczka dla studenta

Pożyczka dla studenta

Studia to dla młodych ludzi nie tylko czas ciągłych zabaw i spotkań ze znajomymi, ale także okres, w którym przyswajają ogromne ilości wiedzy i zdobywają nowe umiejętności. Większość osób zdobywa na studiach swoje pierwsze doświadczenia zawodowe – najczęściej w ramach bezpłatnych praktyk lub staży, co uniemożliwia jednak regularne zarabianie większych ilości pieniędzy. Z tego względu studenci rzadko pozwalają sobie na dodatkowe przyjemności, nie inwestują także w kursy i szkolenia, za które musieliby zapłacić.

Studenci często mają problem z odłożeniem pieniędzy na wymarzony wyjazd, ciekawy kurs czy od dawna planowany remont wynajmowanego mieszkania – opłacenie czynszu czy zakup żywności i podręczników niemal całkowicie wyczerpuje ich budżet. Niektórzy muszą dodatkowo opłacić czesne za studia, co może stanowić duże wyzwanie nawet dla osoby pracującej. Co zrobić w takiej sytuacji? Rozwiązaniem problemu może być pożyczka studencka.

Pożyczka na studia

Osoby studiujące w trybie niestacjonarnym są zobowiązane do uiszczania comiesięcznych opłat na rzecz uczelni w ramach czesnego; w podobnej sytuacji są studenci uczelni prywatnych. Wysokość czesnego jest bardzo zróżnicowana i zależy głównie od kierunku studiów; zazwyczaj wynosi jednak około kilkuset złotych i w znaczący sposób obciąża budżet. W najgorszej sytuacji znajdują się studenci, którzy pracują dorywczo i nie mogą liczyć na regularną pensję – opłacenie czesnego może stanowić czasem prawdziwe wyzwanie.

Warto jednak pamiętać, że także studenci dzienni mogą znaleźć się w sytuacji, w której będą zmuszeni uiścić pewne opłaty na rzecz uczelni; dzieje się tak w przypadku powtarzania przedmiotu, semestru, czy nawet całego roku studiów. Niewielu studentów jest przygotowanych na zapłacenie nawet kilkuset złotych w bardzo krótkim terminie; posiadane przez nich środki są przeznaczone raczej na opłacenie rachunków lub zakup żywności.

Co zrobić w takiej sytuacji? Dobrym rozwiązaniem wydaje się skorzystanie z oferty pożyczki krótkoterminowej oferowanej m.in. przez wonga.com. Dzięki uzyskanym środkom student szybko może uregulować niespodziewane zobowiązanie względem uczelni; zarobione lub otrzymane środki może wtedy przeznaczyć na spłatę pożyczki.

Niespodziewane okazje

Dodatkowe szkolenie branżowe, płatny kurs umożliwiający zdobycie nowych umiejętności, a może wyjazd w góry za połowę ceny ze względu na zniżkę studencką? To tylko niektóre okazje, których aż żal nie wykorzystać. Studenci często nie mogą sobie jednak pozwolić na dodatkowe, niespodziewane wydatki, szczególnie jeśli nie chcą prosić o pomoc rodziny lub znajomych. Czasem warto jednak rozważyć inne rozwiązanie – mowa oczywiście o pożyczce studenckiej. Dodatkowy zastrzyk gotówki umożliwi skorzystanie z niespodziewanej okazji, niezależnie, czy chodzi o dodatkową edukację, czy też chęć przeżycia niesamowitej przygody. Powód do wzięcia pożyczki może być także nieco bardziej prozaiczny – dobrym przykładem może być zaplanowany wcześniej remont wynajmowanego mieszkania.

Najkorzystniejsze rozwiązanie

Student, który zdecyduje się na skorzystanie z pożyczki w wonga.com ma do wyboru dwie opcje – pożyczkę krótkoterminową lub pożyczkę ratalną. W pierwszym przypadku Klient może otrzymać za pierwszym razem maksymalnie 1500 zł na 60 dni; z kolei w przypadku pożyczki ratalnej podczas pierwszej aplikacji jest to kwota wyższa (10000 zł), a zobowiązanie jest spłacane w maksymalnie 24 ratach.

Jaki jest koszt pożyczki? Jeśli chodzi o pożyczkę krótkoterminową, całkowity koszt pierwszego zobowiązania wynosi jedynie 10 zł. W przypadku pożyczki ratalnej i każdej kolejnej pożyczki krótkoterminowej koszt będzie zależny od kwoty wybranej przez Klienta oraz długości okresu spłaty.

Co zrobić, żeby otrzymać pożyczkę?

Większość studentów ma problem z uzyskaniem pożyczki w banku ze względu na konieczność przedstawienia stałego źródła dochodu w postaci umowy o pracę. W wonga.com wystarczy wypełnić elektroniczny formularz. Po potwierdzeniu podanych przez Klienta danych osobowych oraz sprawdzeniu informacji zawartych w rejestrach BIK i biurach informacji gospodarczej zostaje wydawana decyzja kredytowa. Jeśli jest ona pozytywna, Klientowi zostaje przedstawiona umowa, a po akceptacji jej warunków pieniądze są wysyłane przelewem na wskazane przez niego konto bankowe. Cały proces nie trwa zazwyczaj dłużej niż kilkadziesiąt minut, co oznacza, że Klient jeszcze tego samego dnia może dysponować otrzymanymi środkami.

Pożyczka dla studenta: co warto wiedzieć?

  • Wonga umożliwia skorzystanie z pożyczki także osobom studiującym. Wystarczy, że pozytywnie przejdą proces sprawdzenia danych osobowych oraz weryfikacji wiadomości zawartych na ich temat w rejestrach BIK i biur informacji gospodarczej.
  • Pożyczka może okazać się niezbędna w momencie, gdy konieczne jest uiszczenie dodatkowej opłaty za studia; w podobnej sytuacji znajdują się także osoby, które z pewnych względów straciły chwilowo płynność finansową, a muszą zapłacić czesne.
  • W obawie przed kłopotami finansowymi studenci starają się nie wydawać pieniędzy na dodatkowe kursy, wycieczki czy drobne przyjemności. Nie zawsze jednak warto z czegoś rezygnować; należy na przykład uwzględnić, że nabyte na szkoleniu umiejętności mogą zaprocentować w przyszłości znalezieniem dobrze płatnej pracy, natomiast wycieczka ze znajomymi pomoże w regeneracji sił i nabraniu nowych pokładów optymizmu.
  • Pożyczka w wonga.com jest udzielana za pośrednictwem Internetu; wystarczy wejść na stronę internetową serwisu i wypełnić elektroniczny formularz. Po sprawdzeniu podanych danych osobowych i historii kredytowej w rejestrach BIK i biurach informacji gospodarczej podejmowana jest decyzja kredytowa. Po wydaniu pozytywnej decyzji Klientowi zostaje przedstawiona umowa, a po akceptacji jej warunków, Klient otrzymuje przelew na konto bankowe. Cały proces trwa zazwyczaj nie dłużej niż kilkadziesiąt minut.