Pożyczka, ale nie od rodziny

Pożyczka, ale nie od rodziny

Czasami pożyczka jest jedynym wyjściem z trudnej sytuacji – zazwyczaj zwracamy się wtedy w pierwszej kolejności do najbliższych nam osób – rodziny i przyjaciół. Nie zawsze jest to jednak najlepsze rozwiązanie; warto wziąć pod uwagę fakt, że nasi bliscy nie za każdym razem będą w stanie nam pomóc. Co możemy wtedy zrobić?

Mimo, że rodzinę darzymy szczególnym zaufaniem, nie zawsze musimy zwracać się do niej o pomoc finansową, zwłaszcza jeśli chodzi jedynie o drobne wydatki. Dotyczy to przede wszystkim młodych ludzi, którzy na ogół boją się podejmowania samodzielnych zobowiązań. Okazuje się jednak, że skorzystanie z oferty pożyczki pozabankowej może być dużo lepszym rozwiązaniem.

Pożyczka: nauka samodzielnych zobowiązań

Młodzi ludzie, nawet po usamodzielnieniu się, często szukają pomocy u swoich rodziców lub krewnych. Jest to niewątpliwie wygodne rozwiązanie, jednak należy wziąć pod uwagę, że bliskie nam osoby mają własne wydatki – w momencie, gdy pożyczamy od nich pieniądze, muszą one najczęściej zmienić dotychczasowe plany, takie jak np. remont mieszkania czy zakup nowego sprzętu domowego. Z tego względu warto najpierw rozważyć pożyczkę finansową z innego źródła; jednym z rozwiązań jest zwrócenie się do wonga.com. Młoda osoba uczy się w ten sposób zaciągania samodzielnych zobowiązań finansowych, co może zaprocentować w przyszłości, np. w sytuacji zaciągania kredytu hipotecznego czy samochodowego.

Kiedy warto rozważyć pożyczkę?

Pożyczka pozabankowa to świetne rozwiązanie dla osób, które potrzebują niedużej ilości pieniędzy na krótki okres czasu. Powody zaciągnięcia zobowiązania mogą być różne – marzenie o zagranicznej wycieczce, chęć zakupu potrzebnego sprzętu domowego do nowego mieszkania czy uroczystość rodzinna, taka jak ślub czy chrzciny. Najczęściej dodatkowe wydatki związane są z niespodziewaną sytuacją, której nie można było uwzględnić przy planowaniu domowego budżetu i z tego względu konieczny jest również dodatkowy zastrzyk finansowy. Pożyczka pozabankowa pozwala wtedy na pokrycie koniecznych kosztów bez utraty płynności finansowej, a w dodatku umożliwia pozostanie samodzielnym.

Pożyczki w wonga.com: co warto o nich wiedzieć?

Jeśli zdecydujemy się na pożyczkę pozabankową, warto zapoznać się z ofertą wonga.com. Firma proponuje dwa rodzaje pożyczek – krótkoterminową i ratalną. Oferty różnią się między sobą maksymalną kwotą, jaką możemy uzyskać w ramach pożyczki, a także okresem spłaty zobowiązania i całkowitym kosztem usługi.

W przypadku pożyczki krótkoterminowej możemy uzyskać maksymalnie 2500 zł. Dotyczy to jednak Klientów, którzy korzystali już z usług wonga.com (dla nowych Klientów maksymalna kwota zobowiązania to 1500 zł). Koszt pożyczki krótkoterminowej w przypadku nowych Klientów to jedynie 10 zł, a okres spłaty zobowiązania wynosi do 60 dni.

Jeśli chodzi o pożyczkę ratalną, to maksymalna kwota, jaką mogą uzyskać Klienci w tym przypadku, to aż 20 000 zł. Jednocześnie wydłuża się okres spłaty – Klient może zaciągnąć zobowiązanie nawet na 60 miesięcy. Koszt pożyczki można łatwo sprawdzić za pomocą suwaków, które znajdują się na stronie głównej wonga.com – wystarczy wybrać interesującą nas kwotę i ilość rat, a wyświetlona zostanie całkowita wartość zobowiązania.

Pożyczka od rodziny: jedno z wielu rozwiązań

  • Pożyczanie pieniędzy od bliskich nam osób wydaje się często najprostszym i jednocześnie najbezpieczniejszym rozwiązaniem. Warto jednak pamiętać, że w ten sposób obarczamy najbliższych własnymi wydatkami, uniemożliwiając im często realizację wcześniej zaplanowanych czynności, takich jak np. remont mieszkania.
  • W sytuacji, gdy potrzebujemy dodatkowego zastrzyku gotówki, dobrym rozwiązaniem może okazać się skorzystanie z oferty pożyczki pozabankowej. Dotyczy to zwłaszcza młodych ludzi, którzy w ten sposób uczą się zaciągania samodzielnych zobowiązań.
  • Jeśli zdecydujemy się na pożyczkę finansową od instytucji pozabankowej, warto zapoznać się z ofertą wonga.com. Do wyboru mamy dwa rodzaje pożyczek – krótkoterminową i ratalną, dzięki czemu możemy wybrać opcję, która będzie dla nas korzystniejsza. W przypadku, gdy potrzebujemy niewielkiej sumy pieniędzy na krótki okres czasu, lepszym rozwiązaniem może być pożyczka krótkoterminowa, szczególnie że jej koszt dla nowych Klientów to zaledwie 10 zł. Osoby, które potrzebują nieco większej kwoty przy jednoczesnym dłuższym okresie spłaty, powinny rozważyć wybór pożyczki ratalnej.

Lipiec, 2017