Gdzie pożyczać pieniądze

Gdzie pożyczać pieniądze

Czasami nie jesteśmy w stanie uniknąć sytuacji, w której potrzebne okażą się dodatkowe środki finansowe. W dodatku konto bankowe świeci pustkami, a wypłata wpłynie na nie dopiero za kilkanaście dni. Co zrobić w takim przypadku? Najprostszym rozwiązaniem może okazać się wzięcie pożyczki. Warto jednak zastanowić się najpierw, gdzie najlepiej pożyczać pieniądze.

W momencie, gdy potrzebujemy dodatkowego zastrzyku gotówki, często w pierwszej kolejności zastanawiamy się, czy jesteśmy w stanie uzyskać pomóc od najbliższych nam osób – rodziny, przyjaciół. Czasami jest to jednak niemożliwe; ponadto wiele osób nie chce obarczać bliskich swoimi problemami. Gdzie w takim razie najlepiej pożyczać pieniądze?

Pożyczka w banku czy jednak pożyczka pozabankowa?

Większość osób jest przyzwyczajona do zaciągania zobowiązań finansowych w banku. Oczywiście jest to jedna z kilku opcji; zazwyczaj banki są skłonne zaoferować swoim Klientom wyższe sumy pożyczek. Niestety, bardzo często wiąże się to również ze znacznymi kosztami takiego zobowiązania; wysokie odsetki mogą zniechęcić wiele osób, które myślały o pożyczeniu nawet niewielkiej kwoty pieniędzy. Problem stanowią również nierzadko wymagania, jakie musi spełniać potencjalny pożyczkobiorca.

Ciekawym pomysłem na pozyskanie dodatkowych środków pieniężnych może być karta kredytowa. Podobnie jednak jak w przypadku zwykłej pożyczki bankowej, skorzystanie z karty kredytowej musi być poprzedzone podpisaniem umowy i dopełnieniem wszystkich formalności.

Jak wobec tego przedstawia się oferta pożyczek pozabankowych? Obecnie na rynku istnieje wiele firm oferujących tego typu usługi; warto jednak zastanowić się, czym kierować się przy ich wyborze.

Pożyczka pozabankowa: czym kierować się przy wyborze firmy?

Na jakie czynniki warto zwrócić uwagę przy wyborze firmy udzielającej pożyczek? Przede wszystkim należy zacząć od dokładnego zapoznania się z ofertą wybranych instytucji pożyczkowych. Czy przedstawione przez nie warunki są jasne i nie wymagają dodatkowych objaśnień? Czy firma w jasny sposób komunikuje Klientowi, jaki jest całkowity koszt kredytu? Odpowiedzi na te pytania mogą przybliżyć nam obraz danej instytucji; jeśli wszystkie informacje są podane w sposób przejrzysty i przystępny dla Klienta, świadczy to o uczciwości i rzetelności firmy. Tak jest w przypadku wonga.com – potencjalny Klient, który odwiedzi stronę internetową tej instytucji, nie będzie miał problemu ze znalezieniem potrzebnych danych, a koszt pożyczki może łatwo przeliczyć za pomocą suwaków znajdujących się na stronie (wystarczy, że wybierze rodzaj pożyczki, interesującą go kwotę zobowiązania i okres spłaty).

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Osoby, które po raz pierwszy będą korzystać z pożyczki pozabankowej, może zainteresować oferta dla nowych Klientów; niektóre firmy, takie jak wonga.com, starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom i proponują pożyczkę na bardzo atrakcyjnych warunkach (np. koszt pierwszej pożyczki krótkoterminowej to jedynie 10 zł).

Jeśli oferta okazała się korzystna, jak sprawdzić – oprócz zapoznania się z treściami zawartymi na stronie internetowej firmy – czy dana instytucja jest wiarygodna? Warto zapoznać się z opiniami osób, które skorzystały już z oferty pożyczki w tej firmie. Wonga.com sama prezentuje krótkie wypowiedzi swoich Klientów, którzy opisują, w jakich okolicznościach doszło do wzięcia pożyczki oraz jak przebiegał sam proces zaciągania zobowiązania.

Gdzie najlepiej wziąć pożyczkę?

  • Każdy, kto z pewnych powodów decyduje się na wzięcie pożyczki, ma do wyboru kilka opcji; część osób wybierze pożyczkę bankową lub skorzysta z karty kredytowej. Dużą popularność zyskuje jednak pożyczka pozabankowa – jej atutem jest szybkość, ograniczenie formalności i duża wygoda (dotyczy to zwłaszcza pożyczek online).
  • Na co zwrócić uwagę przy wyborze firm, oferujących pożyczkę pozabankową? Najważniejszym wyznacznikiem (oprócz oczywiście samej oferty) jest sposób, w jaki dana instytucja przedstawia swoją ofertę. Czy wszystkie informacje są podane w taki sposób, by Klient nie musiał zastanawiać się, czy właściwie interpretuje dany zapis? Przejrzystość oferty jest bardzo ważna, ponieważ wskazuje na stosunek firmy do Klienta oraz może wiele powiedzieć o jej rzetelności i uczciwości. Wonga.com zdecydowanie stara się wyjść naprzeciw oczekiwaniom swych potencjalnych Klientów – każda informacja zawarta na jej stronie internetowej jest sformułowana w jasny i czytelny sposób, a dzięki dodatkowej opcji suwaków łatwo można przeliczyć całkowity koszt zobowiązania.
  • Przed podjęciem decyzji warto zapoznać się także z opiniami innych osób, które już korzystały z usług danej firmy, a także zapoznać się z ofertą przygotowaną dla nowych Klientów.

Luty, 2017