Bezpieczna pożyczka – jak bezpiecznie pożyczać pieniądze?

Bezpieczna pożyczka – jak bezpiecznie pożyczać pieniądze?

Wiele osób obawia się zaciągania zobowiązań. Jest to spowodowane wieloma czynnikami – niektórzy, na przykład, boją się nieuczciwych firm, które oferują usługi na pozornie korzystnych warunkach, a w rzeczywistości zastawiają finansowe pułapki. Bezpieczne pożyczanie pieniędzy – nie tylko w banku – jest jednak jak najbardziej możliwe; wystarczy jedynie pamiętać o kilku najważniejszych zasadach...

Zaciąganie zobowiązań finansowych wciąż kojarzy się negatywnie. Coraz więcej osób przekonuje się jednak, że skorzystanie z drobnej pożyczki może okazać się niezwykle pomocne. Bezpieczne pożyczanie jest możliwe nie tylko w banku – wystarczy wybrać firmę, która w jasny i przejrzysty sposób opisuje swoją ofertę. Dodatkowo pożyczka online jest znacznie szybsza, a procedury, które jej towarzyszą – znacznie mniej skomplikowane niż w przypadku tradycyjnej pożyczki w banku. O czym warto pamiętać, by zaciąganie zobowiązań było bezpieczne?

Jasna i czytelna oferta

Pierwszą rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę, jest czytelność oferty przedstawianej przez firmę. Warto dokładnie zapoznać się z treściami umieszczonymi na jej stronie internetowej. Tekst powinien być sformułowany w taki sposób, aby potencjalny Klient mógł bez problemu zrozumieć zasady przyznawania pożyczki. Ważne, aby oferta zawierała takie elementy jak:

  • warunki przyznania pożyczki (jakie wymagania musi spełniać Klient, aby mógł zaciągnąć zobowiązanie),
  • maksymalna wysokość pożyczki (jaką najwyższą kwotę może otrzymać Klient w ramach zobowiązania; warto zwrócić uwagę, czy jest to jednakowa kwota zarówno dla nowych Klientów jak i dla osób korzystających już wcześniej z usług oferowanych przez firmę),
  • okres spłaty,
  • koszt pożyczki.

Oprócz samej treści ważne jest także odpowiednie umiejscowienie jej na stronie. Klient nie powinien mieć problemu ze znalezieniem interesującej go informacji. Najlepiej, jeśli wszystkie najważniejsze treści zostały udostępnione w jednym miejscu lub w specjalnych zakładkach, które ułatwiają odszukanie danej wiadomości. Dlaczego przejrzystość oferty jest ważna w kontekście bezpieczeństwa pożyczania? Jasno sformułowane informacje nie tylko pomagają Klientowi podjąć decyzję, ale także upewniają go w przekonaniu, że firma nie ukrywa pewnych regulacji, które mogłyby potem okazać się niekorzystne dla Klienta.

Sprawdź opinie – skorzystaj z Internetu, porównaj doświadczenia znajomych

Drugim krokiem na drodze do bezpiecznego pożyczania jest sprawdzenie opinii o firmie udzielającej pożyczki. Uzyskanie potrzebnych informacji jest możliwe m.in. przy pomocy Internetu. Wystarczy poszukać opinii osób, które miały już styczność z daną firmą. Najlepiej skorzystać w tym celu z forów branżowych lub stron internetowych poświęconych tematyce finansowej. Warto porozmawiać także ze znajomymi, którzy korzystali już z usług danej firmy. Opinia innych Klientów może pomóc w zweryfikowaniu oferty, która została zamieszczona na stronie firmy. Przy zasięganiu opinii warto zapytać również o poziom obsługi Klienta.

Uwaga – w przypadku negatywnych doświadczeń zawsze warto zapytać, z czego wynikały ewentualne problemy; może się bowiem okazać, że to Klient nie dotrzymał warunków zobowiązania.

Zwróć uwagę na to, jak firma podchodzi do weryfikacji Klientów

Niektóre firmy udzielające pożyczek nie sprawdzają danych Klienta w BIK i biurach informacji gospodarczej. Niestety, może to świadczyć o braku profesjonalizmu. Jeśli firma pożycza pieniądze komuś, kto ma negatywną historię kredytową, bardzo dużo ryzykuje. To może przełożyć się także na ogólną kondycję firmy. Bardzo często ma to także swoje odzwierciedlenie w warunkach pożyczki – są one mniej korzystne, ponieważ firma musi dodatkowo zabezpieczyć się na wypadek Klientów, którzy nie spłacą swoich zobowiązań.

Bezpieczna pożyczka w wonga.com

Jeśli weźmie się pod uwagę wszystkie wymienione czynniki, to pożyczanie w wonga.com można uznać za bezpieczne. Klient jest w stanie bez problemu zapoznać się z zasadami zaciągnięcia zobowiązania na stronie głównej serwisu, ponieważ są one jasno i czytelnie sformułowane. Nie brakuje pozytywnych opinii Klientów, którzy skorzystali już z oferty firmy, a przed przyznaniem pożyczki wonga.com weryfikuje dane Klienta w BIK i w biurach informacji gospodarczej. Wonga.com oferuje swoim Klientom pożyczkę krótkoterminową (do 60 dni) i ratalną (nawet na 60 miesięcy), dzięki czemu każda osoba potrzebująca dodatkowych środków powinna znaleźć odpowiadającą jej opcję.

Sierpień, 2017